کد خبر: ۶۳۸۶۱۳
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۵ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۰

باند جعل اسناد مالکیت ۱۰۰ میلیارد تومانی در پایتخت منهدم شد

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: باند جعل و کلاهبرداری که ۱۰ عضو داشت با کشف پرونده جعل سند ملک ۱۰۰ میلیارد تومانی، شناسایی و منهدم شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: باند جعل و کلاهبرداری که ۱۰ عضو داشت با کشف پرونده جعل سند ملک ۱۰۰ میلیارد تومانی، شناسایی و منهدم شد.

به گزارش  پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه سعید دالوند گفت: بیستم مرداد ماه پرونده‌ای به همراه ۲ متهم به نام‌های جمشید و نوید با عنوان اتهامی سرقت منزل از کلانتری ۱۶۳ ولنجک برای رسیدگی تخصصی و کشف جرم به پایگاه یکم ارجاع شد، متهمان در ابتدا اعلام کردند که مستاجر ملک محل دستگیری خود هستند، اما کارآگاهان پس از تحقیقات مقدماتی و بازجویی مجدد از متهمان و از طرفی خالی از سکنه بودن ملک محل دستگیری به این نتیجه رسیدند که متهمان قصد داشتند با جعل و کلاهبرداری و تصرف عدوانی ملک و فروش آن اقدامات مجرمانه دیگری را انجام دهند و سرقت منتفی به نظر می رسید.

وی افزود: به رغم انکار متهمان با بررسی‌های بیشتر و اظهارات ضد و نقیض آنها کارآگاهان موفق شدند یکی از همدستان این دو متهم به هویت امید را در یک عملیات پلیسی در مناطق شمالی تهران شناسایی و دستگیر کنند که از وی سند جعلی و یکبرگ اجاره نامه جعلی ملک مورد نظر که حدود پانصد متر مربع و بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان ارزش قیمتی آن برآورد می شد، از وی کشف کنند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت: با بهره‌گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم مشخص شد، یک باند در زمینه جعل سند و فروش مال غیر در پشت این موضوع پنهان است و متهمان دستگیر شده قصد تصرف عدوانی ملک و سپس فروش آن را دارند.

وی ادامه داد: با اطلاعات بدست آمده طی یک عملیات موفقیت آمیز ۲ متهم دیگر با هویت قاسم و پسرش نادر در منطقه قلهک تهران دستگیر و با اعتراف به جرم خود با معرفی یکی دیگر از همدستان خود به نام گودرز، وی نیز دستگیر و از او اوراق جعلی از جمله یک برگ مبایعه نامه فروش ملک مذکور با قید نام مشارالیه به عنوان فروشنده کشف و ضبط شد.

دالوند گفت: در این راستا شخصی به اسم حسین با در اختیار داشتن وکالتنامه و ارائه مدارک به این پایگاه مراجعه و با معرفی خود به عنوان مالک ملک از متهمان دستگیر شده شکایت و درخواست پیگیری داشت که با هوشمندی کارآگاهان مشخص شد شاکی نیز مدارک را جعل کرده و به صورت غیرواقعی خود را مالک معرفی کرده است، در نتیجه کارآگاهان پس از تحقیقات چهار متهم دیگر را که در جعل اسناد با اعضای باند همکاری کرده بودند را نیز دستگیر کرد.

وی افزود: با هماهنگی مرجع قضائی و صدور قرار بازداشت برای تمام متهمان، در حال حاضر این متهمان برای تکمیل تحقیقات و کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار پلیس آگاهی هستند.


نظرات بینندگان