کد خبر: ۶۳۸۶۴۰
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۸ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۰

محدودیت سنی واکسیناسیون در اصفهان برداشته شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از امروز ۲۹ شهریور ماه محدودیت سنی واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۱۸ سال در استان اصفهان برداشته شد و افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند به سایت سلامت مراجعه کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از امروز ۲۹ شهریور ماه محدودیت سنی واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۱۸ سال در استان اصفهان برداشته شد و افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند به سایت سلامت مراجعه کنند.

آرش نجیمی با اشاره به برداشته شدن محدودیت‌های سنی واکسیناسیون اظهار داشت: از امروز ۲۹ شهریور ماه محدودیت سنی واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۱۸ سال در استان اصفهان برداشته شد و افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند به سایت سلامت مراجعه کنند و نوبت واکسن بگیرند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تأکید بر اینکه از مردم درخواست داریم بر اساس پیامک دریافتی به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند، افزود: افرادی هم که روزهای قبل برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون استان مراجعه می‌کردند و در گروه سنی هم قرار نداشتند، تزریق انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کمبودی از لحاظ واکسن برای تزریق نوبت اول نداریم البته مشکلی در بعضی از نوع‌های خاص واکسن داریم که در حال برطرف شدن است، گفت: در کل واکسن موجود است و در حال افزایش ظرفیت موجود هستیم و تزریق واکسن سرعت بالایی گرفته است.

نجیمی با اشاره به واکسیناسیون شبانه‌روزی در اصفهان افزود: در حال حاضر ۳ مرکز مصلا، پل شهرستان و گلستان شهدا در اصفهان تا ساعت ۲۴ تزریق واکسن را انجام می‌دهند.


سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به وضعیت کرونا در استان عنوان کرد: وضعیت کرونا کاهشی است و رنگ‌بندی‌ها تغییر پیدا کرد از ۳ هزار و ۶۰۰ بیمار بستری به حدود ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار رسیدیم و روند رو به کاهش است.

وی ادامه داد: درصد مثبت شدن تست‌ها نسبت به هفته‌های قبل ۱۲ درصد کاهش پیدا کرده است و از حدود ۴۵ درصد به ۳۳ درصد رسیده و بیماران سرپایی نیز کاهش پیدا کرده و این روند به بیماران بستری نیز به سرعت تسری پیدا می‌کند و امیدوار هستیم در هفته بعد به زیر ۲ هزار بیمار بستری در استان برسیم.

نجیمی با اشاره به واکسیناسیون دانش‌آموزان گفت: سامانه‌ نوبت‌دهی واکسیناسیون کرونا برای متولدان یک مهر ۱۳۸۲ تا یک مهر ۱۳۸۳ باز شده است و فقط افرادی ۱۷ تا ۱۸ ساله می‌توانند در سایت ثبت‌نام کنند و با واکسن سینوفارم موجود واکسینه شوند.

نظرات بینندگان