arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۳۸۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۵ - ۳۱ شهريور ۱۴۰۰

آیت‌الله جنتی: مسئولان سفر زوار به اربعین را تسهیل کنند

دبیر شورای نگهبان از مسئولان و ستاد اربعین خواست زمینه تسهیل سفر زوار اربعین حسینی و برپایی هرچه باشکوهتر راهپیمایی اربعین را فراهم کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دبیر شورای نگهبان از مسئولان و ستاد اربعین خواست زمینه تسهیل سفر زوار اربعین حسینی و برپایی هرچه باشکوهتر راهپیمایی اربعین را فراهم کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی در جلسه روز چهارشنبه این شورا با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس گفت: همه باید قدر ۸ سال دفاع مقدس به رهبری امام خمینی (ره) را بدانیم.دفاع مقدس موجب شد تجربه‌ها، موفقیت‌ها، درس‌ها و عبرت‌های زیادی را تجربه کنیم که بابت این نعمت از خدای متعال سپاسگزاریم.

دبیر شورای نگهبان با تاکید بر اینکه بسیاری از کشورهای دنیا در جنگ ۸ ساله، با صدام علیه ایران متحد بودند ولی شکست خوردند، خاطرنشان کرد: خدا به برکت مجاهدت‌های رزمندگان و مردم و راهبری‌های امام خمینی (ره) نگذاشت دشمنان ما پیروز شوند که باید برای چنین الطافی الهی همواره شاکر باشیم.

وی از مسئولان مرتبط با حوزه دفاع مقدس خواست که از حماسه آفرینان ۸ دفاع مقدس تجلیل کنند و نگذارند یاد و خاطره رشادت‌های آنها هرگز فراموش شود.

دبیر شورای نگهبان با گرامیداشت ایام اربعین حسینی(ع)، این راهپیمایی بزرگ را تجلی حق طلبی و ظلم ستیزی آزادگان جهان خواند و افزود: عشق به امام حسین‌ (ع) خاموش نشدنی است و ملیت و زبان نمی‌شناسد و این عشق محور وحدت امت اسلامی و همه عدالتخواهان سراسر عالم خواهد شد.

آیت‌الله جنتی در ادامه به انتصاب آیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی به عنوان عضو جدید فقیه شورای نگهبان توسط رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: امیدواریم با این حسن اعتمادی که از سوی رهبر معظم انقلاب نسبت به ایشان شد از برکات وجودی‌شان در این شورا استفاده کنیم.

در ادامه این جلسه اعضای شورای نگهبان حضور آیت الله حسینی خراسانی در جمع اعضای این شورا را تبریک گفتند و برای وی آرزوی موفقیت کردند.

نظرات بینندگان