کد خبر: ۶۳۹۰۳۳
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۹ - ۳۱ شهريور ۱۴۰۰

چگونه لکه استفراغ را از فرش پاک کنیم؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

چگونه لکه استفراغ را از فرش پاک کنیم؟

لکه های استفراغ از بدترین چیزهایی هستند که ممکن است بر روی فرش بریزد و باید آن را پاک کنید.

همراه با لکه، استفراغ با یک بوی تند و فراگیر همراه است بنابراین باید فوراً استفراغ را تمیز کنید، قبل از اینکه بوی آن در خانه پخش شود و برطرف کردن لکه نیز دشوار تر شود.

برای پاک کردن لکه استفراغ از روی فرش خود، نگران نباشید. ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید تا نحوه پاک کردن استفراغ از فرش را به شما آموزش دهیم.و همچنین می توانید برای پاک کردن آن از خدمات قالیشویی در مرزداران استفاده نمایید.

1. پیش از هر کاری، استفراغ را از فرش پاک کنید

تا حد امکان با قاشق یا کاردک لکه استفراغ را از فرش پاک کنید. اگرچه این واقعاً ناخوشایند به نظر می رسد اما با این کار، می توانید بدون فشار دادن، مقدار اضافی استفراغ را پاک کنید تا در هنگام تمیز کردن لکه، بیشتر به عمق فرش نفوذ نکند و یا لکه را گسترش ندهد.

1.دستکش یکبار مصرف یا لاتکس دست کنید. با این کار علاوه بر جلوگیری از برخورد دست با مواد ناخوشایند، از آلودگی میکروبی دستان خود نیز محافظت خواهید کرد. (اگر دستکش ندارید، می توانید یک کیس پلاستیکی به دست خود بکشید)

2.به کمک یک قاشق، کاردک، یک تکه مقوا یا حتی یک دستمال کاغذی مواد را تا جای ممکن از فرش تمیز کنید. (اگر از دستمال پارچه ای استفاده می کنید، حتما آن را در ماشین لباسشویی بشویید اما دقت کنید که تکه های استفراغ در ماشین لباسشویی گیر نکند)

2.  بر روی لکه، جوش شیرین یا نشاسته ذرت بپاشید

جوش شیرین می توند رطوبت اضافی محل لکه را جذب کند. برای این منظور، مقداری جوش شیرین بر روی لکه بریزید. 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا جوش شیرین رطوبت را جذب کند. پس از آن به کمک جاروبرقی، جوش شیرین را از فرش پاک کنید. ( از سری لوله ای شکل شلنگ جاروبرقی استفاده کنید)

3. محل را پاکسازی دهید

از یک پارچه تمیز و آب گرم ساده برای رفع استفراغ باقی مانده استفاده کنید. کمی آب گرم داخل یک بطری اسپری بریزید. آب را بر روی محل لکه اسپری کنید. سپس به کمک یک دستمال، دستمال کاغذی یا حوله، محل را تمیز کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که لکه کاملا از بین برود.

 لکه را مالش ندهید تا بقایای استفراغ به عمق الیاف نفوذ نکند.

4.از نوشابه استفاده کنید

نوشابه می تواند لکه استفراغ را به خوبی پاک کند. کمی نوشابه بر روی محل لکه بریزید. یک پارچه یا حوله سفید تمیز بردارید و به آرامی روی لکه فشار دهید تا رطوبت اضافی را از فرش خارج کند. در صورت نیاز نوشابه بیشتری بر روی لکه بریزید و آن را با پارچه خشک و تمیز کنید.

چگونه لکه استفراغ را از فرش پاک کنیم؟

5. از سرکه کمک بگیرید

سرکه سیب (سرکه سفید) و آب سرد را با نسبت مساوی در یک بطری اسپری مخلوط کنید. محلول را روی محل لکه اسپری کنید. اجازه دهید 15 دقیقه بر روی لکه بماند. سپس از یک پارچه خشک و تمیز برای پاک کردن سرکه استفاده کنید.

بعد از اینکه بیشتر سرکه را با پارچه تمیز کردید، یک برس سفت یا یک مسواک روی محل لکه بکشید تا مابقی سرکه خارج شود و سپس با یک دستمال آن را تمیز کنید.

6. پراکسید هیدروژن را امتحان کنید

مقدار مساوی پراکسید هیدروژن را با آب و مایع ظرفشویی مخلوط کنید. مقدار کمی از مخلوط آماده شده را روی فرش بریزید و 30 دقیقه زمان دهید تا محلول روی فرش بماند. سپس به کمک یک دستمال یا پارچه تمیز سعی کنید تا کف بر روی محل ایجاد کنید. سپس با یک حوله تمیز، محل را خشک کنید.

پس از انجام پاک کردن لکه با پراکسید هیدروژن و مایع ظرفشویی، مهم است که آن را با آب از فرش خارج کنید تا باعث جذب گرد و غبار نشود. برای این منظور کمی آب روی محل مورد نظر بریزید تا کف و محلول شسته شود.

7. با این روش، یک محلول پاک کننده لکه تهیه کنید!

2 فنجان آب گرم را با 1 قاشق غذاخوری نمک، 1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی، نصف فنجان سرکه سفید و 2 قاشق غذاخوری الکل مالشی ترکیب کنید. یک دستمال یا اسفنج بردارید و به محلول آغشته کنید. سپس محل لک شده را با آن تمیز کنید. بعد از پاک کردن لکه، به کمک آب، محل را آبکشی کنید.

می توانید از محلول های لکه بر آماده استفاده کنید.

8. آمونیاک

 1 قاشق غذاخوری آمونیاک را با 1 فنجان آب مخلوط کنید. مخلوط را روی لکه بریزید. با یک دستمال محل را تمیز کنید. سپس لکه را با آب شستشو دهید.

دقت کنید آمونیاک سمی است بنابراین در محل مورد نظر، تهویه مناسب ایجاد کنید.

9.لکه را با اتو پاک کنید

2 قسمت آب را با 1 قسمت سرکه سفید مخلوط کنید و بر روی محل لکه اسپری کنید. سپس یک پارچه سفید مرطوب را بر روی لکه قرار دهید. اتو را روی تنظیم بخار قرار دهید و 30 ثانیه روی نقطه را اتو کنید.  در صورت لزوم چندین بار این کار را تکرار کنید.

    اتو را در یک مکان نگه ندارید تا فرش نسوزد. هرگز فرش را مستقیما اتو نکنید.

در صورتی که لکه هنوز از بین نرفته است، به پورتال Tohidcarpet.com مراجعه کنید و از متخصصین قالیشویی کمک بخواهید.

چگونه لکه استفراغ را از فرش پاک کنیم؟

لکه بری در قالیشویی

لکه بری فرش، یکی از انواع خدمات ارائه شده در قالیشویی های حرفه ای است. قالیشویی توحید به عنوان یک قالیشویی مجاز عضو رسمی اتحادیه، خدمات متنوعی از قبیل قالیشویی، مبل شویی و موکت شویی را با رعایت تمام استانداردهای بهداشتی و اسلامی ارائه می نماید.

قالیشویی توحید

قالیشویی توحید با دارا بودن شعب مختلف در سرتاسر تهران، کرج، شمیرانات و جدیدرین شعبه یعنی  قالیشویی سهروردی ... می تواند خدمات خود را با سرعت بالا در اختیار مشتریان قرار دهد. شما می توانید پس از ورود به پورتال مجموعه توحید با کلیک بر روی گزینه ثبت سفارش آنلاین قالیشویی، به راحتی از خدمات ما استفاده نمایید. همچنین شما می توانید از صفحه تماس با ما از طریق شماره تلفن های مجموعه، سفارش خود را به صورت تلفنی ثبت نمایید.

نظرات بینندگان