arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۳۹۱۹۶
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۲۱ - ۰۱ مهر ۱۴۰۰

انتقال ۳۱ هزار زائر اربعین به عراق تا ظهر امروز / تعداد پروازهای اربعین افزایش یافت

آدم نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: میزان پرواز‌ها به عراق در شهرهای مختلف افزایش یافته و از روز گذشته تعداد پروازهای اربعین در فرودگاه امام خمینی دو برابر شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

باشگاه خبرنگاران : آدم نژاد گفت: میزان پرواز‌ها به عراق در شهرهای مختلف افزایش یافته و از روز گذشته تعداد پروازهای اربعین در فرودگاه امام خمینی دو برابر شده است.

آدم نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در خصوص دستور رئیس جمهور مبنی بر تسهیل شرایط سفر اربعین تصریح کرد: با توجه به تعداد تقاضا‌ها برای سفر به عتبات در ایام اربعین در این حوزه برنامه ریزی از قبل صورت گرفته و مقرر شد۶۰ هزار نفر از مرز هوایی به عراق سفر کنند و طرف عراقی جابجایی از مرز زمینی را نپذیرفته است.

او ادامه داد: تا امروز ظهر ۳۱ هزار نفر به بغداد و نجف منتقل شده اند. شرط تزریق ۲ دوز واکسن و تست پی سی ار همچنان برقرار است. در صدور ویزا مشکلاتی بود . آژانس های مسافرتی معتبر چارچوب صدور ویزا و قیمت بلیت را رعایت کرده بودند و با شرکت های متخلف هم برخورد شده است.

این مقام مسئول در خصوص اقدامات انجام گرفته برای تسهیل سفر گفت: تعداد پرواز‌ها به عراق در شهرهای مختلف افزایش یافته و از روز گذشته تعداد پروازهای اربعین در فرودگاه امام خمینی دو برابر شده است.

او افزود: روند صدور بلیت از فردا تسریع می شود تا کنون ۳۱ هزار نفر که به عراق رفته اند و ۱۲ هزار نفر دیگر هم بلیت تهیه کرده اند. ۱۷ هزار نفر ظرفیت باقی مانده است که از فردا به راحتی بلیت هواپیما عرضه می‌شود.

آدم نژاد گفت: قیمت‌ها با نرخ مصوب است و در غیر این صورت برخورد می‌شود.

او گفت: برای خروج از کشور مرزهای زمینی بسته است اما برای بازگشت مسافران مرز مهران باز است و از شنبه روزانه ۴۰۰ دستگاه اتوبوس در این مرز برای جابجایی مسافران مستقر می شوند.

این مقام مسئول بیان کرد: پیش فروش بلیت‌های برگشت را هم هماهنگ کرده ایم.

نظرات بینندگان