arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۱۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۴ - ۱۸ مهر ۱۴۰۰

پلیس: ۴۰ درصد فوتی‌های شهر تهران عابرین پیاده هستند؛ ۴۶ درصد هم موتورسوارند

سردار رحیمی اظهار داشت: سهم ۳۹ الی ۴۰ درصدی کشته‌های سطح شهر تهران مربوط به عابرین پیاده است که دلیل این امر هم عدم رعایت قوانین از سوی مردم است. او گفت: برای ما شایسته نیست که ۴۶ درصد کشته‌های پایتخت جزو موتور سواران باشند و این آمار مربوط به ۶ ماه گذشته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

باشگاه خبرنگاران: سردار رحیمی گفت: ما به همیاری و حمایت همه جانبه دستگاه‌ها برای اقدامی اثر بخش در حوزه کاهش تخلفات نیازمندیم.

سردار رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ صبح امروز در برنامه مانور موتورسواران قانونمند به مناسبت هفته ناجا گفت: هفته نیروی انتظامی، فرصتی برای قدردانی از همکارانم در نیروی انتظامی برای برقراری نظم و امنیت در شهر است.

وی افزود: یکی از گروه‌های جامعه هدف ما، قشر شریف رانندگان، راکبان موتور و عابران هستند و اگر بتوانیم رفتار این سه گروه را اصلاح کنیم این تعداد کشته در تصادفات نخواهیم داشت.

رئیس پلیس تهران بزرگ بیان کرد: قطعاً پلیس نمی تواند به تنهایی در این مسیر قدم بردارد و به همکاری راهنمایی و رانندگی با دیگر دستگاه‌ها نیاز داریم. برای ما شایسته نیست که ۴۶ درصد کشته‌های پایتخت جزو موتور سواران باشند و این آمار مربوط به ۶ ماه گذشته است.

سردار رحیمی عنوان کرد: ما با موتور سواران مخالف نیستیم، اما این افراد باید موظف به رعایت قوانین و مقررات باشند. ما از رانندگان و راکبین چیزی فراتر از رعایت قانون را نمی‌خواهیم و اگر اعمال قانون و جریمه نباشد، پلیس نمی‌تواند شهر را مدیریت و کنترل کند.

وی اظهار داشت: امروز می‌خواهیم از موتورسواران و رانندگان برتر که قوانین را رعایت می‌کنند، تجلیل کنیم.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: هم جامعه و هم نهاد‌ها باید خود را مسئول بدانند، در غیر این صورت تعداد این جان باختن‌ها به پایان نخواهد رسید. ما به صورت جدی باید به سمت فرهنگ سازی برای رانندگی و کاهش تخلفات برویم چراکه در این زمینه مشکل داریم.

سردار رحیمی اظهار داشت: سهم ۳۹ الی ۴۰ درصدی کشته‌های سطح شهر تهران مربوط به عابرین پیاده است که دلیل این امر هم عدم رعایت قوانین از سوی مردم است.

وی تاکید کرد: ما به همیاری و حمایت همه جانبه دستگاه‌ها برای اقدامی اثر بخش در حوزه کاهش تخلفات نیازمندیم.

نظرات بینندگان