arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۱۷۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۸ - ۱۸ مهر ۱۴۰۰

وزات آموزش و پرورش: بیش از ۵۱ درصد دانش‌آموزان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزات آموزش و پرورش گفت: بیش از ۵۱ درصد دانش‌آموزان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.  وی ادامه داد: امروز اگر سیاست بازگشایی مدارس را دنبال می‌کنیم باید زمینه واکسیناسیون دانش آموزان را فراهم کنیم تا حلقه انتقال بیماری را قطع کنیم؛ لذا بازگشایی مدارس باید بازگشایی ایمنی باشد تا منجر به تعطیلی مدارس نشود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: معاون تربیت بدنی و سلامت وزات آموزش و پرورش گفت: بیش از ۵۱ درصد دانش‌آموزان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

مهرزاد حمیدی طی نشست مجازی معاونان وزیر با مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و رؤسای ادارات آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور که در ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، به تشریح فعالیت های صورت گرفته درخصوص «بازگشایی مدارس»، «آغاز سال جدید تحصیلی» و «از سرگیری آموزش های حضوری» پرداخت و ضمن تشکر از تلاش مدیران کل و رؤسای مناطق سراسر کشور در اجرای پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی، به موضوع نیروی انسانی، سامانه ها و واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان، توزیع کتب درسی در مدارس و ثبت و صدور ابلاغ همکاران فرهنگی در سیدا اشاره کرد و افزود: حاصل این اقدامات در این شرایط خاص کشور، بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی توأم با آرامش بود و خوشبختانه توانستیم همزمان با شروع کار دولت جدید و دوره سرپرستی وزارت آموزش و پرورش، سال تحصیلی جدید را با تلاش مدیران و رؤسای مناطق و مدارس، با آرامش آغاز کنیم.

حمیدی با اشاره به ایجاد ۴۲۷ پایگاه تجمیعی ویژه فرهنگیان، در سراسر کشور، تصریح کرد: ۸۵درصد فرهنگیان در این پایگاه‌ها با منزلت و احترام و با اولویت خاص، واکسینه شده‌اند و علاوه بر آن مربیان مهدکودک‌ها، اساتید، کارکنان و دانشجومعلمان دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی و هر واحدی که مستقیم و غیرمستقیم به آموزش و پرورش و دانش آموزان مربوط می شود، واکسن کرونا را دریافت کرده اند و در حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دز واکس کرونا در سراسر کشور برای این افراد، تزریق شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزات آموزش و پرورش افزود: سیاست‌ دولت جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اقتضائات کشور و مطالعات تکمیلی صورت گرفته نشان دهنده این است که در بیش از ۱۷۰کشور جهان مدارس باز و یا به صورت ترکیبی در حال فعالیت هستند، رشد علمی، فرهنگی، اجتماعی و سلامت دانش‌آموزان، ایجاب می‌کند که مدارس را بازگشایی کنیم و برای بازگشایی مدرسه ضرورت دارد که واکسیناسیون دانش آموزان انجام شود.

وی با تأکید بر این که در جلسات ستاد مدیریت بیماری کرونا، بر واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲تا ۱۸سال تأکید شده است، ادامه داد: در این خصوص سرپرست وزارت آموزش و پرورش طی نامه‌ای به وزارت بهداشت، برای واکسیناسیون دانش آموزان اعلام آمادگی کرده اند و طی دستورالعملی که از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ارسال شد، پیش بینی کردیم که کمیته های هماهنگی استانی بین ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد شود و متناظر آن در مناطق و شهرستان ها، شبکه های بهداشتی ایجاد و تقسیم کار صورت گیرد که خوشبختانه تا امروز ۴۷درصد دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان ۱۲سال تا ۱۸سال با ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت واکسینه شده اند و اگر این عدد را نسبت به عدد دانش آموزان بسنجیم می توانیم بگوییم که تا امروز بیش از ۵۱درصد دانش‌آموزان واکسن کرونا دریافت کرده اند.

 وی ادامه داد: امروز اگر سیاست بازگشایی مدارس را دنبال می کنیم باید زمینه واکسیناسیون دانش آموزان را فراهم کنیم تا حلقه انتقال بیماری را قطع کنیم. لذا بازگشایی مدارس باید بازگشایی ایمنی باشد تا منجر به تعطیلی مدارس نشود. از این روی تأکید می کنم از حداکثر پایگاه‌های واکسیناسیون استفاده شود. فراموش نکنیم که سهم آموزش و پرورش در کنترل کرونا سهم بسیار مؤثر و تعیین کننده ای است و باید برای جلوگیری از چرخه انتقال کرونا، واکسیناسیون دانش آموزان را با جدیت دنبال کنیم.

نظرات بینندگان