arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۲۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۰ - ۲۱ مهر ۱۴۰۰

کیفیت هوای تهران وارد شرایط ناسالم شد

کیفیت هوای پایتخت امروز (چهارشنبه، ۲۱ مهر) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۱۳ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: کیفیت هوای پایتخت امروز (چهارشنبه، ۲۱ مهر) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۱۳ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۱۰۴ در شرایط ناسالم شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله زنان باردار، بیماران قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۲، اُزن با شاخص ۵۸، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۴ و منوکسیدکربن با شاخص ۴۰ بود.

ایستگاه دانشگاه شهید بهشتی منطقه یک با شاخص ۵۶، ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۵۷ و مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۶۹ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ با شاخص ۱۴۵، تربیت مدرس منطقه ۶ با شاخص ۱۴۳، و ایستگاه شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۴۲ ایستگاه هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۶۶روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است.

نظرات بینندگان