arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۲۷۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۲ - ۲۴ مهر ۱۴۰۰

اجباری شدن گواهی سبز کرونا در ایتالیا / متخلفین از کار برکنار می‌شوند

بر اساس قانون جدید ایتالیا، افرادی که «گواهی سبز کوید -19» را دریافت نکنند، بدون پرداخت حقوق از کار برکنار خواهند شد.این گواهی نشان دهنده واکسیناسیون، تست منفی کرونا و یا گواهی نقاهت بعد از ابتلا به کرونا است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: بر اساس قانون جدید ایتالیا، افرادی که «گواهی سبز کوید -19» را دریافت نکنند، بدون پرداخت حقوق از کار برکنار خواهند شد.این گواهی نشان دهنده واکسیناسیون، تست منفی کرونا و یا گواهی نقاهت بعد از ابتلا به کرونا است.

به گزارش نیویورک تایمز ایتالیا قانون جدیدی را برای مبارزه با همه‌گیری تصویب کرده‌است که بر طبق آن همه کارکنان بخش خصوصی و دولتی بایستی گواهی سلامتی تایید شده دولت را تهیه کنند. این گواهی نشان دهنده واکسیناسیون، تست منفی کرونا و یا گواهی نقاهت بعد از ابتلا به کوید-۱۹ می‌باشد.

بر اساس قانون جدید کشور ایتالیا، افرادی که این «گواهی سبز» را دریافت نکنند، بدون پرداخت حقوق از کار برکنار خواهند شد. کارفرمایان موظف هستند از گواهی کارکنان خود اطمینان حاصل کنند. همچنین نرم افزار موبایلی بدین منظور طراحی شده است که کارکنان در صورت دور زدن این قانون، مجبور به پرداخت جریمه خواهند شد.

مقامات دولتی می‌گویند این شیوه تا کنون بسیار موفق بوده است و از ماه پیش که دولت این قانون را اعلام کرده است بیشتر از ۵۰۰،۰۰۰ نفر از کسانی که پیش از این در برابر واکسن مقاومت می‌کردند(تعدادی بیشتر از آنچه انتظار می رفت)، واکسیناسیون خود را انجام داده‌اند. ماریو رنا سخنگوی ارتش دولت ایتالیا و مسئول طرح واکسیناسیون این کشور می‌گوید:«آمار مرگ و میر در حال حاضر به صورت میانگین ۵۰ نفر در روز است و ما امیدواریم این میزان به عدد صفر برسد.»

نظرات بینندگان