کد خبر: ۶۴۲۹۵
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۲۱ - ۰۴ خرداد ۱۳۹۱

دسترسی یک بازیگر هالیوود به اطلاعات مربوط به قتل بن لادن

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دسترسی یک بازیگر هالیوود به اطلاعات مربوط به قتل بن لادن را می توان یک حربه تبلیغاتی پیش از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر در آمریکا دانست.

به گزارش انتخاب به نقل از راشاتودی، جاش گرستین ، این اقدام کاملا تعجب برانگیز است. شاید به یاد داشته باشید که یکی دو روز پس از آنکه نیروهای ویژه آمریکا بن لادن را به قتل رساندند تبلیغات شدیدی صورت گرفت اما به یکباره دولت آمریکا حداقل بطور علنی این تبلیغات را متوقف و اعلام کرد حرفهای زیادی در این باره زده شد و دیگر نباید اطلاعاتی در این خصوص منتشر شود.

اما در پشت پرده معلوم شد مقامات آمریکا با فیلم سازان هالیوود دیدار کرده اند و به آنها اجازه داده شد نه تنها با تصمیم گیرندگان اصلی این حمله دیدار کنند بلکه به آنها اجازه داده شد وارد برخی از مناطق محرمانه ای شوند که سازمان سیا خود را برای این حمله آماده کرده بود.

آنها علاقه زیادی داشتند درباره نحوه حمله به اطلاعات دقیق دست یابند چون برای باراک اوباما بعنوان رئیس جمهور پیروزی که برخلاف رئیس جمهور قبلی موفق شد بن لادن را به قتل برساند منافع زیادی در بر داشت.

بنابراین، تردیدی وجود ندارد که این ماجرا اهداف سیاسی در بر داشته است. بنا براین وقتی خبری درباره توافق های محرمانه برای ارائه برخی اطلاعات به افراد خاص منتشر می شود ، باید بدانیم که انگیزه های سیاسی در پس ماجرا قرار دارد.
نظرات بینندگان