کد خبر: ۶۴۳۰۵۰
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۰۸ - ۲۶ مهر ۱۴۰۰

دولت سوریه و مخالفان بر سر پیش نویس قانون اساسی به توافق رسیدند

نماینده سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد که دولت این کشور و مخالفان بر سر پیش نویس قانون اساسی جدید به توافق رسیدند. کمیته پیش نویس متشکل از ۴۵ نماینده دولت سوریه، مخالفان و جامعه مدنی مأموریت دارد قانون اساسی جدیدی را که منجر به برگزاری انتخابات تحت نظارت سازمان ملل متحد می شود، تنظیم کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: نماینده سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد که دولت این کشور و مخالفان بر سر پیش نویس قانون اساسی جدید به توافق رسیدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کمیته پیش نویس متشکل از ۴۵ نماینده دولت سوریه، مخالفان و جامعه مدنی مأموریت دارد قانون اساسی جدیدی را که منجر به برگزاری انتخابات تحت نظارت سازمان ملل متحد می شود، تنظیم کند.

گیر پدرسون نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با اشاره به توافق طرفین جهت "آمادگی و شروع اصلاح پیش نویس قانون اساسی" گفت که در این مذاکرات (ششمین دور در دو سال اخیر و اولین دور از ماه ژانویه برای کمیته پیش نویس) "اصول روشن" مورد بحث قرار خواهد گرفت.

هادی البحرا عضو کمیته قانون اساسی سوریه اعلام کرد که هیات مخالفان به دنبال اصلاحاتی از جمله حقوق برابر برای تمام شهروندان سوریه است.

وی در یک کنفرانس خبری جداگانه افزود که هر طرف متون پیشنهادی خود از جمله حق حاکمیت و حاکمیت قانون را ارائه می‌کنند.

نظرات بینندگان