کد خبر: ۶۴۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۰۰ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۱

واکنش وزارت راه و شهرسازی به خبر "مهر"

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پايگاه اطلاع رساني وزارت راه و شهرسازي خبر یکی از خبرگزاری ها را مبنی بر اینکه «يك دريافت‌كننده مسكن‌ مهر: جلوي دوربين تلويزيون به ما خانه دادند، چهار روز بعد هم پس گرفتند» اعلام کرد كذب محض است.

در مطلب خبرگزاري مهر با عنوان «يك دريافت‌كننده مسكن‌ مهر: جلوي دوربين تلويزيون به ما خانه دادند، چهار روز بعد هم پس گرفتند» اشاره شده است كه «فردي كه در جريان سفر رئيس جمهور به مشهد به عنوان يكي از دريافت كنندگان مسكن مهر در سيما با وي مصاحبه و درباره مزاياي مسكن مهر تبليغ كرده بود، مدعي شد پس از چند روز خانه را از وي پس گرفته اند» اين در حالي است كه با بررسي دقيق اداره كل راه و شهرسازي استان خراسان رضوي اين مطلب از اساس كذب محض است.

جهانبخش جهاني كه كارگر ساختماني مشغول به كار در پروژه‌هاي مسكن مهر استان خراسان رضوي است واحد مسكن مهر خود را در شهرك مهرگان مشهد تحويل گرفته است. سپس همان واحد را ابتدا با 2.5 ميليون تومان سود به يك نفر و مجددا با 5.5 ميليون تومان سود (تاكيد مي‌شود همان واحد مسكن مهر را) به فرد ديگري واگذار كرده است كه پس از دريافت تذكر از جانب مسئولان شركت پيمانكار واحدهاي مسكوني، خريداران از خريد واحد انصراف داده‌اند.

همچنين به اطلاع مي رساند فروش مسكن قبل از تحويل و انتقال اسناد به متقاضي مسكن مهر (جهانبخش جهاني) به ويژه عدم دريافت دفترچه اقساط وام مسكن مهر، خلاف قوانين و مقررات است.

به اطلاع مي رساند مراحل لغو فروش واحد مسكوني مهر واگذار شده به دو نفر در حال انجام است.
بنابر بررسي انجام شده نشان مي‌دهد؛ از آنجا كه تاكنون هيچگونه ابلاغي از جانب شركت پيمانكار درخصوص الزام تخليه واحد مورد اشاره به فرد متخلف داده نشده است، بديهي است كه بازپس گيري واحد مسكوني از اساس كذب مي باشد.

در ضمن در سفر رئيس جمهور به استان خراسان رضوي تنها آقايان قدير زحمتي و ابوالفضل اصالتي از رئيس جمهور كليد واحد مسكوني خود را دريافت كردند كه هم اكنون در واحد‌هاي خود ساكن هستند؛ نشان مي‌دهد جهانبخش جهاني جزو اين افراد نبوده است.

در اين راستا به اطلاع عموم شهروندان متقاضي واحدهاي مسكن مهر مي رساند كه باتوجه به اهداف دولت مهرورز براي خانه دار شدن اقشار محروم جامعه و جلوگيري از دخالت واسطه ها در امر واگذاري اين واحدها، در صورت نياز به واحدمسكوني به صورت مستقيم در سامانه مسكن مهر ثبت نام نموده و از مراجعه به دلالان و واسطه گران خودداري كنند.
نظرات بینندگان