کد خبر: ۶۴۳۳۲
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۰ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۱
رئیس دیوان عدالت اداری:

انحلال خانه سینما پابرجا است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس دیوان عدالت اداری گفت: تاکنون خانه سینما شکایتی از تصمیم شورای فرهنگ عمومی به دیوان نکرده است و چنانچه شکایتی در این راستا صورت نگیرد، انحلال خانه سینما پابرجا است.
خبرگزاری فارس: انحلال خانه سینما پابرجا است / ارسال بیش از 100هزار شکایت از ادارات دولتی به دیوان

به گزارش فارس ، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در جمع سوگواران عزای حضرت امام هادی(ع) در امامزاده حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد، با تسلیت شهادت امام دهم شیعیان اظهار داشت: شهادت امام هادی (ع) امسال به دلیل اهانت صورت گرفته به ساحت آن امام همام و واسطه فیض الهی، دارای شرایط خاصی است که این اقدام و توهین صورت گرفته با برگزاری مراسم‌ها و آیین‌هایی در سراسر کشور به مدت دو روز به شدت محکوم می‎شود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌ها و دستورات کار دیوان عدالت اداری در سال 91، خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت موضوع و تسهیل دسترسی مردم در نقاط مختلف کشور، در سال جاری دفاتر استانی دیوان در برخی مراکز استان‌ها تشکیل و راه‎اندازی می‎شود.

منتظری به تدوین و تصویب قانون جدید دیوان عدالت اداری اشاره کرد و گفت: قانون جدید دیوان عدالت اداری که هم‎اینک در مجمع تشخیص مصلحت نظام است، ظرف دو تا سه ماه آینده ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از مهم‎ترین برنامه‌ها و اقدامات در سال جاری، اجرایی کردن قانون جدید دیوان و سازگاری و تطبیق تشکیلات دیوان عدالت اداری بر اساس مفاد قانون جدید است.

رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه به شکایت‌های صورت گرفته از دستگاه‌ها و کارکنان دولت در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سال 90، بالغ بر 110 هزار شکایت از ادارات دولتی به دیوان عدالت اداری رسید که این رقم نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است.

وی اظهار امیدواری کرد که با حاکمیت قانون و احترام بیشتر به آن در سال جاری شاهد کاهش میزان شکایت مردم از دستگاه‎های دولتی باشیم.

منتظری اضافه کرد: قانون‎مداری و رعایت قانون در نزد مسئولان در حد مطلوبی است و اما انتظار می‎رود که مسئولان بیش از این ملتزم به اجرای قانون باشند.

وی همچنین با اشاره به مباحث اخیر مطرح شده درباره خانه سینما، اظهار داشت: انحلال خانه سینما در دو مرجع صورت گرفته است و تصمیم انحلال در هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین در شورای فرهنگ عمومی اتخاذ شده است.

منتظری افزود: در پی اعلام انحلال خانه سینما، این خانه از تصمیم هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیوان شکایت کرد که این تصمیم پس از بررسی با توجه به مغایرت با برخی قوانین در دیوان نقض شد.

رئیس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: اما تاکنون خانه سینما شکایتی از تصمیم شورای فرهنگ عمومی به دیوان نکرده است و چنانچه شکایتی در این راستا صورت نگیرد، انحلال خانه سینما پابرجا است.
نظرات بینندگان