کد خبر: ۶۴۳۵۶۶
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۲۰ - ۲۸ مهر ۱۴۰۰

رایزنی تلفنی بشار اسد و بن‌زاید درباره روابط سوریه و امارات و تحولات منطقه

رئیس جمهوری سوریه و ولیعهد پایتخت امارات درباره روابط دو کشور و راه های تقویت همکاری میان آنها و همچنین تحولات منطقه رایزنی کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رایزنی تلفنی اسد و بن‌زاید درباره روابط سوریه و امارات و تحولات منطقهشفقنا: رئیس جمهوری سوریه و ولیعهد پایتخت امارات درباره روابط دو کشور و راه های تقویت همکاری میان آنها و همچنین تحولات منطقه رایزنی کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) شامگاه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که «بشار اسد»، رئیس جمهوری این کشور با «محمد بن زاید آل نهیان»، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح امارات تماس تلفنی برقرار کرده است.

بر اساس این گزارش، اسد و بن زاید در گفت و گوی تلفنی خود، در مورد روابط دو جانبه و راه های تقویت آن، زمینه های همکاری دو جانبه میان سوریه و امارات و تلاش های مشترک برای گسترش آن به نفع دو کشور و دو ملت صحبت کرده و همچنین آخرین تحولات اوضاع در عرصه های منطقه ای و بین المللی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در همین حال، خبرگزاری رسمی امارات (وام) نیز گزارش داد که ولیعهد ابوظبی و رئیس جمهوری سوریه در این گفت و گوی تلفنی، ضمن بررسی روابط دو کشور و راه های تقویت همکاری مشترک در زمینه های مختلف در راستای منافع متقابل آنها، به تحولات اوضاع در سوریه و منطقه خاور میانه به علاوه کلیه مسائل و پرونده های دارای اهتمام مشترک پرداختند.

نظرات بینندگان