arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۳۸۷۱
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۹ - ۳۰ مهر ۱۴۰۰

سازمان ملل: ششمین نشست کمیته قانون اساسی سوریه ناامید کننده و بی‌نتیجه بود

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه، ششمین دور از نشست‌‌های کمیته قانون اساسی این کشور را بی‌نتیجه و ناامید کننده دانست.پترسون گفت: «ما به هیچ تفاهمی طی این نشست‌ها دست نیافتیم ولی درباره موعد دور بعدی این نشست‌ها نیز توافقی نشد.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه، ششمین دور از نشست‌‌های کمیته قانون اساسی این کشور را بی‌نتیجه و ناامید کننده دانست.

«گر پترسون»، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از پایان ششمین دور از نشست‌های کمیته قانون اساسی سوریه خبر داد.

وی عصر جمعه در نشست خبری گفت که این گفت وگوها بدون اینکه پیشرفت چندانی داشته باشد، امروز به پایان رسید. پترسون گفت: «ما به هیچ تفاهمی طی این نشست‌ها دست نیافتیم ولی درباره موعد دور بعدی این نشست‌ها نیز توافقی نشد.»

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه نشست‌های کمیته بازنگری و تدوین کمیته قانون اساسی سوریه را که با مشارکت هیئت های دولت سوریه و مخالفان و برخی از کشورها در ژنو برگزار شد، «ناامیدی بزرگ» ‌دانسته و گفته است که در این نشست‌ها آنچه مورد نظر بود محقق نشد.

شنبه گذشته این هیئت‌ها راهی ژنو سوئیس شدند و دور ششم این گفت‌وگوها از دوشنبه این هفته آغاز شد.

دور پنجم مذاکرات تدوین و بررسی قانون اساسی سوریه بهمن ماه سال گذشته در مقر سازمان ملل در ژنو برگزار شده بود.

دور چهارم نشست کارگروه تدوین قانون اساسی سوریه هم آذرماه سال گذشته با حضور نمایندگان دولت سوریه و نمایندگان مخالفان این کشور در ژنو برگزار شده بود و طرفین در دور چهارم مذاکرات درباره پایه‌ها و اصول مذاکرات آتی درباره قانون اساسی گفتگو کردند.

دور اول، دوم و سوم کارگروه تدوین قانون اساسی سوریه به ترتیب 13 آبان و 4 آذر 1398 و 3 شهریور 1399 در ژنو برگزار شده بود.

نظرات بینندگان