کد خبر: ۶۴۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۰۱ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۱

عذرخواهی مسئولان یک نشریه دانشجویی برای انتشار مقاله موهن

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پایگاه خبری شفقنا نوشت: در پی انتشار مطلبی موهن در نشریه‌ای با عنوان «صبح فردا»، که مورد اعتراض شدید مراجع عظام تقلید و مومنین واقع شد، دست اندرکاران این نشریه از محتوای مقاله مذکور اعلام برائت، آن را محکوم و از ساحت مقدس امام زمان (عج) عذرخواهی کردند.

در متن اطلاعیه ی مدیر مسوول و سردبیر این نشریه آمده است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
إِلاَّ الَّذِینَ تَابُواْ وَأَصْلَحُواْ وَبَیَّنُواْ فَأُوْلَئِکَ أَتُوبُ عَلَیْهِمْ وَأَنَا التَّوَّابُ الرَّحِیمُ
مگر کسانى که توبه کردند و \[خود را] اصلاح نمودند و \[حقیقت را] آشکار کردند پس بر آنان خواهم بخشود و من توبه‏پذیر مهربانم. (آیة 160 سورة مبارکة بقره)


در پی انتشار شمارة 143 نشریة «صبح فردا» در تاریخ 25 اردیبهشت 1391 و درج سرمقاله‌ای که قلوب مؤمنین را جریحه‌دار نمود، اینجانبان مدیرمسئول و سردبیر نشریة مذکور ضمن ابراز تأسّف و ناراحتی خود از چاپ این مقاله، لازم می‌دانند توضیحات زیر را به عموم مسئولان و دانشجویان دانشگاه تهران ارائه کنند:


1. در ارتباط با سرمقالة مذکور، از آنجا که در متن آن سرمقاله اشارة مستقیمی به حوزة مقدّسات صورت نگرفته و با توجه به اینکه مسئولان نشریه در جریان حواشی اقدام موهن خوانندة هتّاک به اعتقادات مکتب حیات‌بخش تشیّع نبوده‌اند، نادانسته نسبت به چاپ آن اقدام کرده‌اند.


2. در مورد اخیر نیز بلافاصله پس از مطلع شدن از محتوای اهانت‌آمیز این مطلب، مدیرمسئول نشریه با حضور در جمع دانشجویان معترض نسبت به ادای توضیحات شفاهی و عذرخواهی از دانشجویان اقدام نموده‌ است و مسئولان نشریه از آن هنگام کراراً به صورت شفاهی و کتبی مراتب تأسّف عمیق و عذرخواهی خود را از این اهمال بیان کرده‌اند.


3. اینجانبان صراحتاً اعلام می‌داریم که در وهلة اوّل خود ما نسبت به این مطلب موضع داریم و آن را محکوم می‌کنیم. امّا آنچه رخ داده (به سبب متوجه نشدن رابطة مقالة مذکور با ماجرای توهین یک خواننده به امام معصوم (ع) در هنگام انتشار نشریه) خارج از ارادة ما بوده و هیچ سوءنیتی در آن وجود نداشته است.


4. خدا را شاهد و گواه می‌گیریم که از اینکه ناخواسته محملی برای اساعة ادب به مقدّسات فراهم شده، متأثّر و متأسّفیم و در این مدّت که خود را در مظان چنین اتّهام سهمگینی احساس کردیم همواره از از درگاه ائمّة اطهار و خداوند منّان طلب بخشش و آمرزش داشته‌ایم که أَن لاَّ مَلْجَأَ مِنَ اللّهِ إِلاَّ إِلَیْهِ (سورة مبارکة توبه، 118).


عذرخواهی می‌کنیم از ساحت مقدّس امام هادی (ع)؛
عذرخواهی می‌کنیم از ساحت مقدّس حضرت ولی‌عصر (عج)؛
عذرخواهی می‌کنیم از عموم دانشجویان و استادان مسلمان دانشگاه تهران؛
عذرخواهی می‌کنیم از مسئولان محترم دانشکدة علوم اجتماعی؛
عذرخواهی می‌کنیم از مسئولان محترم دانشگاه تهران؛
عذرخواهی می‌کنیم از پدر و مادر عزیزمان که نخستین آموزگاران محبّت اهل بیت به ما بودند؛ و
عذرخواهی می‌کنیم از مجموعة انجمن اسلامی دانشجویان که به هر تقدیر در این بحبوحه، متحمّل پیامدهای ناخواستة این مطلب شدند.


والعاقبه للمتّقین
مدیرمسئول و سردبیر نشریة «صبح فردا»


گفتنی است که امروز در خبرها آمده بود نویسنده مقاله، سردبیر و مدیر مسوول این نشریه دانشجویی با حکم کمیته ی انضباطی از دانشگاه اخراج شده اند.

نظرات بینندگان