کد خبر: ۶۴۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۳ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۱

کمیته جذب نمایندگان مجلس هشتم در دولت به ریاست رحیمی تشکیل شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

با دستور محمود احمدی نژاد کمیته ای متشکل از 5 مسئول دولتی با هدف به کارگیری نمایندگان بازمانده از مجلس نهم در دستگاههای اجرایی و استفاده از تجربه و تخصص آنان تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، پس از آنکه 196 نفر از نمایندگان مجلس هشتم از ورود به مجلس نهم بازماندند، محمود احمدی نژاد کمیته‌ای را مسئول به کارگیری این عده در بخش های مختلف دولت کرد.

این کمیته به ریاست محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور تشکیل شده و لطف الله فروزنده معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، حمید بقایی معاون اجرایی ریاست جمهوری ، ابراهیم عزیزی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهور و حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور اعضای آن هستند.

طبق یکی از اولین مصوبات این کمیته که با نظر رئیس جمهور به تصویب رسیده است، هیچ دستگاه و نهادی نمی تواند بدون هماهنگی و تایید این کمیته، نمایندگان بازمانده از مجلس نهم را در دستگاههای اجرایی به خدمت بگیرد.

ریاست کمیته جذب نمایندگان با معاون اول رئیس جمهور است

محمود احمدی بیغش نماینده شازند از نمایندگان مجلس هشتم که به دلیل رد صلاحیت شورای نگهبان از ورود به کارزار انتخاباتی مجلس نهم بازماند در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر در این باره گفت: کمیته ای با دستور آقای احمدی نژاد شکل  گرفت تا از نمایندگانی که در دوره نهم نیستند دعوت به همکاری شود و از تجربه و تخصص آنها در بخش های مختلف استفاده شود.

وی ادامه داد: ریاست این کمیته را معاون اول رئیس جمهور بر عهده دارد.

حشمت الله فلاحت پیشه نماینده دیگر مجلس هشتم که موفق به کسب حداکثر آرا برای ورود به مجلس نهم نشد نیز در این باره گفت: چندی پیش از نمایندگان بازمانده از ورود به مجلس نهم دعوتی شد و نمایندگان فرم هایی پر کردند از من هم دعوت شد اما ترجیح می دهم در دانشگاه باقی بمانم.

وی ادامه داد: حتی آقای میرتاج الدینی حضوری از من دعوت کرد اما نپذیرفتم. گویا قرار است نمایندگان را در بخش هایی از دولت مشغول کنند.

حسینی نماینده قروه و سخنگوی کمیسیون انرژی هم در این باره گفت: از من دعوتی به عمل نیامده اما شنیده ام که برخی نمایندگان به جلسه ای دعوت شدند و فرم پر کرده اند. البته معتقدم نمایندگانی که از گذشته در دستگاه یا نهادی استخدام باشند دیگر نیازی به دعوت دولت ندارند.

پیگیری های خبرنگار مهر نشان می دهد که تشکیل کمیته های مشابه در دولت های قبلی هم مسبوق به سابقه بوده است.
نظرات بینندگان