کد خبر: ۶۴۵۴۸
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۱ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۱

توان سایبری ایران از سطح دفاعی به هجومی افزایش یافته است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک شرکت فعال در زمینه فراهم‌آوری اطلاعات امنیتی در آمریکا در گزارشی نوشت توان سایبری ایران بعد از حمله ویروس استاکس‌نت به تأسیسات هسته‌ای این کشور از سطح دفاعی به سطح هجومی افزایش یافته است.

به گزارش فارس، یک پایگاه خبری وابسته به جریان محافظه‌کار آمریکا در گزارشی به توانایی ایران برای پاسخدهی به حملات سایبری آمریکا پرداخت.

پایگاه خبری ـ تحلیلی «ورلد نت دیلی» در گزارشی به نقل از کارشناسان امنیتی نوشت ایران قابلیت‌های جنگ سایبری خود را افزایش داده و اکنون می‌تواند در برابر هر گونه حمله سایبری به تأسیسات هسته‌ای این کشور سیستم‌های زیرساختی آمریکا را مورد هدف قرار دهد.

این پایگاه خبری نوشته است غیر از ایران کشورهای چین و روسیه نیز توانایی حمله به سیستم‌های کنترل صنعتی آمریکا ـ که هم از پیچیدگی خاصی برخوردارند و هم امنیت خاصی در برابر حملات سایبری دارند ـ را دارند.

یک شرکت آزاد اطلاعاتی، موسوم به «لیگنت» (شرکتی متشکل از افسران سابق سازمان سیا و مقامات امنیتی آمریکا برای انجام تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های اطلاعاتی) می‌گوید توان سایبری ایران بعد از حمله سایبری آمریکا با ویروس استاکس‌نت به زیرساخت‌های تأسیسات هسته‌ای این کشور از سطح دفاعی به سطح هجومی افزایش یافته است.

بعضی‌ها معتقدند ایران ممکن است با مهندسی معکوس ویروس استاکس‌نت موفق به تولید سلاح‌های سایبری خاص خود شده باشد.

این پایگاه خبری به نقل از یک منبع امنیتی افزود ایران در حال حاضر جدی‌ترین خطری است که سیستم شبکه قدرت آمریکا را تهدید می‌کند.
نظرات بینندگان