کد خبر: ۶۴۵۵۶
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۱ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۱

قانونی‌شدن جاسوسی از مسلمانان در آمریکا

علیرغم اعتراضات گسترده، مقامات نیوجرسی پس از انجام یک بازبینی سه ماهه، جاسوسی پلیس نیویورک از مسلمانان را قانونی اعلام کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: دولت "کریس کریستی" فرماندار نیوجرسی پس از یک تجدیدنظر سه ماهه اعلام کرد که پلیس نیویورک با اقدامات جاسوسی از تجارت‌، مساجد و مدارس مسلمان، قوانین نیوجرسی را نقض نمی‌کند.

نتیجه نهایی "جفری چیسا" دادستان کل نیوجرسی که توسط فرماندار این ایالت برای بررسی پرونده جاسوسی پلیس نیویورک از مسلمانان منصوب شده بود، به این مفهوم است که تلاش مسلمانان نیوجرسی برای متوقف کردن نفوذ و جاسوسی پلیس نیویورک از مسلمانان آمریکا هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

پلیس نیویورک در اقدامی که در راستای اسلام‌هراسی صورت می‌گیرد تمامی رفتارهای مسلمانان آمریکا را تحت کنترل دارد و از آنها جاسوسی می‌کند و مأموران مخفی پلیس نیویورک و جاسوسان آنها در قهوه‌خانه‌های مسلمانان به استراق سمع می‌پردازند و تمامی مراسم وعظ آنها را تحت کنترل دارند و این اقدامات حتی در شرایطی که هیچ مدرک و شواهدی از جرایم علیه مسلمانان وجود نداشته باشد نیز ادامه دارد.

این اقدام مقامات نیوجرسی به مفهوم آن است که نام بسیاری از تجار بی‌گناه، دانش‌آموزان و دیگر اقشار مسلمان آمریکا در پرونده‌های پلیس آمریکا فهرست می‌شود.

جاسوسی از مسلمانان نیوجرسی که اوایل سال جاری میلادی، آسوشیتدپرس اخبار مرتبط به آن را منتشر کرد، خشم بسیاری از مسلمانان و حتی مقامات نیوجرسی را برانگیخت و آنها را به انتقاد از این اقدامات پلیس نیویورک واداشت اما دادستان کل نیوجرسی پس از بازبینی‌هایی، نتیجه‌گیری کرد که پلیس نیویورک با انجام چنین اقداماتی، قوانین این ایالت را نقض نمی‌کند و جاسوسی از مسلمانان در این ایالت را قانونی اعلام کرد.
نظرات بینندگان