arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۶۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۴ - ۱۸ آبان ۱۴۰۰

نخست وزیر سوئد: برای احیای برجام باید هر کاری انجام داد

نخست وزیر سوئد در گفت و گو با یک روزنامه صهیونیستی به حمایت از احیای توافق هسته ای پرداخت و خروج یک جانبه آمریکا از آن را یک «اشتباه بزرگ» خواند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: نخست وزیر سوئد در گفت و گو با یک روزنامه صهیونیستی به حمایت از احیای توافق هسته ای پرداخت و خروج یک جانبه آمریکا از آن را یک «اشتباه بزرگ» خواند.

به گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص، استفان لوفوِن نخست وزیر سوئد در بخشی از گفت و گوی اختصاصی با این روزنامه درباره احیای توافق هسته ای گفت: ما فکر می کنیم مهم است هر کاری لازم است برای اطمینان یابی از این که ایران به تسلیحات هسته ای دست پیدا نمی کند، انجام دهیم، به مذاکرات ادامه داده و بر سر چگونگی احیای برجام[توافق هسته ای ] به توافق برسیم. کار آسانی نخواهد بود اما نقض توافق[از سوی آمریکا] اشتباه بزرگی بود. 
لوفون در زمینه مسائل به اصطلاح حقوق بشری درباره ایران گفت: ما در زمینه مسائل حقوق بشر، برابری و آزادی بیان با ایران صریح هستیم. با تمامی کشورها در این زمینه صریح هستیم. در گفتن آنچه فکر می کنیم تردید نداریم اما می خواهیم ایران به گونه ای دموکراتیک توسعه یابد و این کار با گفتمان، تجارت و مبادله به بهترین روش انجام می شود. ما باید این مسائل را نه تنها در ایران، بلکه در کشورهای دیگر نیز به تعادل برسانیم. 

نظرات بینندگان