arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۷۴۲۸
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۲ - ۲۳ آبان ۱۴۰۰

نماینده مجلس: حمایت از شرکت‌های خودرو نباید باعث افزایش قیمت خودرو شود

زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس گفت: حرف زدن از آزاد کردن قیمت و پرهیز از قیمت‌گذاری دستوری در حالی که بازار خودرو در انحصار دو خودروساز قرار دارد، یک تناقض است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس گفت: حرف زدن از آزاد کردن قیمت و پرهیز از قیمت‌گذاری دستوری در حالی که بازار خودرو در انحصار دو خودروساز قرار دارد، یک تناقض است.

 محسن زنگنه در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری به سازمان برنامه و بودجه گفت: مجلس بر اساس جداول بودجه ۱۴۰۰ مقرر کرد تا ۱۹ هزار میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی تخصیص یابد. متأسفانه این بودجه در تهران بر اساس شاخص‌هایی که هیچ سنخیتی با نیازهای شهرستان‌ها و روستاهای محروم ندارد، تقسیم شده است و مشکلات بسیاری را پیش پای استانداران، فرمانداران و حتی سازمان‌های برنامه‌و بودجه استانی قرار داده است

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس از رئیس سازمان برنامه و بودجه خواست تا تخصیص اعتبار محرومیت‌زدایی را اصلاح کند.

وی در ادامه ضمن تشکر از وزارت جهاد کشاورزی، سازمان تعاونی روستایی و بورس کالا گفت: امسال در یک حرکت هماهنگ و مدیریت شده و با مشارکت دستگاه‌های ذیربط و نقش‌آفرینی صحیح برای نهادهای فعال سرمایه و سبدگردانان سرمایه‌گذار، زعفران ایران به قیمت واقعی خود رسید و با شکستن انحصار دلالان و دست‌های پنهان این محصول به بیش از هزار دلار رسید. مدیریت زعفران نشان داد که می‌توان با یک مدیریت هماهنگ و جایابی درست نهادها و پرهیز از بخشی‌نگری دست انحصارگران و مشارکت درست و به هنگام دولت و وزارت جهاد کشاورزی، اتفاقات خوبی را در حوزه صیانت از محصولات کشاورزی رقم زد.

زنگنه در پایان در خصوص  بازار خودرو گفت: دوگانه اقتصاد رقابتی و قیمت‌گذاری دستوری دوگانه صحیح نیست. حرف زدن از آزاد کردن قیمت و پرهیز از قیمت‌گذاری دستوری در حالی که بازار خودرو در انحصار دو خودروساز قرار دارد یک تناقض است. دولت باید راهبرد خود را مشخص کرده و نباید حمایت از سهامداران شرکت‌های خودرویی باعث افزایش قیمت خودرو در بازار شود و از سوی دیگر نباید سیاست‌های اشتباه، سهام شرکت‌های خودرویی و مردم سهامدار را دچار مشکل کند.

نظرات بینندگان