arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۷۴۸۹
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۸ - ۲۳ آبان ۱۴۰۰

مشترکان ایرانسل و رایتل به اپراتور اول مهاجرت کردند

همراه اول با جذب ۷۰۵ هزار و ۸۲۱ مشترک از دو اپراتور ام.تی.ان-ایرانسل و رایتل، تنها اپراتوری است که از زمان راه‌اندازی طرح ترابردپذیری توانسته با ارائه خدمات بهتر ، تراز مثبتی داشته باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مشترکان ایرانسل و رایتل به اپراتور اول مهاجرت کردند

تراز مثبت همراه اول در ترابردپذیری

 ام.تی.ان-ایرانسل و رایتل هر دو با توجه به سطح خدمات پایین‌تر نسبت به همراه اول، با خروج معنادار مشترکین یا به‌عبارت‌دیگر با تراز منفی مواجه شده‌اند. تعداد مشترکین وارد شده به ایرانسل ۶۷۴ هزار و ۸۵۷ مورد بوده، درحالی‌که بیش از ۶۷۶ هزار و ۹۳۵ مشترک از این اپراتور مهاجرت کرده‌اند!

 همراه اول با جذب ۷۰۵ هزار و ۸۲۱ مشترک از دو اپراتور ام.تی.ان-ایرانسل و رایتل، تنها اپراتوری است که از زمان راه‌اندازی طرح ترابردپذیری توانسته با ارائه خدمات بهتر ، تراز مثبتی داشته باشد.

جدیدترین آمارها نشان می‌دهد همراه اول با تراز مثبت ۸۳ هزار و ۳۰۴ مشترک، برترین اپراتور طرح ترابردپذیری است. همان‌طور که در جدول ارائه ‌شده قابل‌ مشاهده است، همراه اول با جذب ۷۰۵ هزار و ۸۲۱ مشترک، در مقابل خروج ۶۲۲ هزار و ۵۱۷ مشترک، توانسته به تراز مثبت ۸۳ هزار و ۳۰۴ مشترک دست یابد.

این آمار در حالی است که دو اپراتور دیگر یعنی ام.تی.ان-ایرانسل و رایتل هر دو با توجه به سطح خدمات پایین‌تر نسبت به همراه اول، با خروج معنادار مشترکین یا به‌عبارت‌دیگر با تراز منفی مواجه شده‌اند.

مشترکان ایرانسل و رایتل به اپراتور اول مهاجرت کردند

بررسی‌ها نشان می‌دهد رایتل با تراز منفی ۸۱ هزار و ۲۲۸ مشترک، بیشترین تعداد مشترکین را تا اواسط آبان ماه سال جاری از دست داده است. بر این اساس رایتل ۱۴۸ هزار و ۲۳۴ مشترک از دست داده و در مقابل صرفاً ۶۷ هزار و ۶ مشترک ورودی داشته است.

رتبه منفی بعدی مربوط به ام.تی.ان-ایرانسل است که این اپراتور نیز با تراز منفی، بازنده طرح ترابردپذیری شماره‌های همراه بوده است؛ به‌طوری‌که تعداد مشترکین وارد شده به این اپراتور ۶۷۴ هزار و ۸۵۷ مورد بوده، درحالی‌که بیش از ۶۷۶ هزار و ۹۳۵ مشترک از این اپراتور مهاجرت کرده‌اند.

اگر با مفهوم ترابردپذیری آشنا نیستید، لازم است بدانید «ترابردپذیری» شماره همراه یعنی مالک یک شماره تلفن بتواند بنا به میل خود از هر یک از اپراتورهای موبایل، خدمات بگیرد.

گفتنی است «ترابردپذیری شماره‌ی همراه» نخستین بار پنج سال پیش در اختیار مشترکان قرار گرفت. این خدمت به مشترکان تلفن همراه امکان می‌دهد بی‌نیاز به تغییر شماره‌ی خود، بین خدمات‌دهندگان تلفن همراه (اپراتورهای موبایل) جابه‌جا شوند. به‌عنوان‌مثال فردی که قبل از این به خاطر پیش‌شماره‌ی ۰۹۱ لزوماً مشترک رایتل بود حالا می‌تواند با حفظ این شماره، به‌دلخواه خود از هر یک از دو اپراتور دیگر (همراه اول و ایرانسل) خدمات بگیرد و مشترک آن‌ها شود.

البته این فناوری چیز جدیدی نیست و بیش از ۱۵ سال پیش اولین بار در بریتانیا عملی شده و در حال حاضر در بسیاری از کشورها اجرا می‌شود. هدف اصلی این طرح بهبود کیفیت تجربه‌ی مشتریان است. در ایران نیز راه‌اندازی آزمایشی ترابردپذیری در دهه‌ی فجر ۱۳۹۴ صورت گرفت. بهره‌برداری تجاری آن نیز ابتدا ۲۷ اردیبهشت ۹۵ تعیین‌شده بود، ولی با تأخیرهایی که خورد نهایتاً در ۳۱ مرداد ۹۵، مصادف با هفته‌ی دولت آغاز شد.

منبع:موبنا

نظرات بینندگان