arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۸۰۹۶
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۴ - ۲۷ آبان ۱۴۰۰

انهدام باند کلاهبرداری تلفنی در پوشش رادیو و جایزه خوش‌حسابی

رییس پلیس فتای تهران بزرگ از انهدام باند بزرگ کلاهبرداری تلفنی به بهانه جایزه خوش حسابی خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس پلیس فتای تهران بزرگ از انهدام باند بزرگ کلاهبرداری تلفنی به بهانه جایزه خوش حسابی خبر داد.

 سرهنگ داود معظمی گودرزی در حاشیه دستگیری اعضای این باند با حضور در جمع خبرنگاران گفت:‌ مدتی قبل شماری از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا اعلام کردند که فردی ناشناس با معرفی خود به عنوان فردی که از رادیو جوان تماس گرفته به آنان اعلام کرده که برنده جایزه خوش حسابی شده‌اند و برای واریز جایزه باید کدملی و دیگر اطلاعات هویتی و همچنین کدی را که از طریق پیامک به وی اعلام شده، در اختیار داشته باشد، تا بتواند مبلغ جایزه را برای این افراد واریز کند.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ اضافه کرد:‌ بنا بر گفته مالباختگان به محض اعلام کد ارسالی این افراد تماس را قطع کرده و چندثانیه بعد پیامک برداشت از حساب برایشان ارسال شده و متوجه برداشت از حساب خود شده‌اند.

وی با بیان اینکه عمده قربانیان این باند، افراد سالخورده و دارای اطلاعات کم از حوزه پرداخت‌های آنلاین بودند، گفت:‌ با توجه به تعداد شکات، رسیدگی به موضوع به طور ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفته و مجوزهای لازم برای شناسایی و دستگیری این افراد نیز از مقام قضایی اخذ شد.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه ماموران با استفاده از شیوه‌های پلیسی شش عضو این باند را شناسایی و در عملیات‌های جداگانه دستگیر کردند، گفت:‌ این افراد تحت بازجویی قرار گرفته و مشخص شد که سرکرده آنان فرد دیگری است که همچنان متواری است، از این رو تحقیقات و اقدامات برای دستگیری این فرد نیز آغاز شد و سرانجام این فرد که تلاش کرده بود با اقدامات پیچیده رد خود را در فضای سایبر از بین ببرد از سوی ماموران شناسایی و دستگیر شد.

معظمی گودرزی با بیان اینکه هر هفت عضو این باند شامل دو زن و پنج مرد تحت بازجویی قرار گرفتند، گفت:‌ این افراد در بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف و اقرار کردند که از طریق تماس تلفنی و دادن وعده برنده شدن در جایزه خوش حسابی، اقدام به تخلیه حساب آنان کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از 100 مالباخته در این پرونده مورد شناسایی قرار گرفته‌اند، گفت: در حال حاضر تعداد شکات از پرونده در حال افزایش است اما تاکنون بیش از 30 میلیارد ریال از حساب شهروندان خالی کرده‌اند.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به این پرونده به شهروندان هشدار داد که به هیچ عنوان فریب چنین تماس‌هایی را نخورند؛ چرا که هیچ سازمان و نهاد رسمی از طریق شماره‌های شخصی یا شبکه‌های اجتماعی با شهروندان تماس نمی‌گیرد و علاوه بر آن برای واریز جایزه نیز هیچ نیازی به دریافت کد و ... نیست.

 ایسنا

نظرات بینندگان