arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۸۱۴۵
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۹ - ۲۷ آبان ۱۴۰۰

رئیس سازمان محیط زیست: ۸ تا ۱۰ درصد تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش دادیم

علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به خاموش شدن مشعل‌های گازی پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: تاکنون اعلام می‌کردیم به جای ۴ درصد، ۵ درصد گازهای گلخانه‌ای را کاهش داده‌ایم اما اکنون با افزایش این روند در شرق کارون، حداقل این رقم به ۸ تا ۱۰ درصد می‌رسد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به خاموش شدن مشعل‌های گازی پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: تاکنون اعلام می‌کردیم به جای ۴ درصد، ۵ درصد گازهای گلخانه‌ای را کاهش داده‌ایم اما اکنون با افزایش این روند در شرق کارون، حداقل این رقم به ۸ تا ۱۰ درصد می‌رسد.

علی سلاجقه در مراسم پایان مشعل‌سوزی و ارسال گازهای اسیدی مجتمع پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس بهبهان به منطقه آغاجاری که امروز (۲۷ آبان‌ماه) برگزار شد، با تشکر از مسئولان ذی‌ربط این پروژه اظهار کرد: در اجلاس گلاسکو اعلام کردیم که ایران گام به گام و منطبق با اسناد بالادستی در حال پیش رفتن در جهت کاهش گازهای گلخانه‌ای است و امروز نماد عینی این موضوع را در پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس دیدیم.

به گزارش ایسنا، وی افزد: این کار در سخت‌ترین شرایط تحریم، به دست جوانان برومند ایرانی و بدون استفاده از هیچ کدام از ظرفیت‌های خارجی انجام و یکی از آرزوهای ملت ایران برآورده شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پیش از این، زمانی که وارد خوزستان می‌شدیم می‌دیدیم چگونه شبانه مشعل‌های گازی که از نظر قیمت و ارزش افزوده می‌توانستند ظرفیت عالی ایجاد کنند، می‌سوختند و جو را آلوده و شهرها را با مشکل مواجه می‌کردند اما امروز با خاموش شدن این مشعل در پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به دنیا نشان دادیم که می‌توانیم.

وی بیان کرد: تزریق گازهای ترش به مجموعه پالایشگاه آغاجاری و سایر پالایشگاه‌ها موجب ایجاد ارزش افزوده بیشتر و همچنین افزایش فشار لایه‌های گازی زیر زمین و سهل الوصول‌تر شدن گازها می ‌شود. از طرفی نیز رویای همیشگی مردم ایران به ویژه مردم خوزستان که استان دلیرمردان است و باید به جایگاه خود برسد، به منصه ظهور رسید.

سلاجقه افزود: با تلاش کارشناسان غیرتمند ایرانی دیدیم که آخرین مشعل این پالایشگاه خاموش شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از نظر دستاوردهای محیط زیستی، مردم مطمئن باشند که ایران ارتقا می‌یابد. تاکنون اعلام می‌کردیم به جای ۴ درصد، ۵ درصد گازهای گلخانه‌ای را کاهش داده‌ایم اما اکنون با افزایش این روند در شرق کارون، حداقل این رقم به ۸ تا ۱۰ درصد می‌رسد.

نظرات بینندگان