کد خبر: ۶۴۸۳۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۴ - ۰۹ خرداد ۱۳۹۱

رئیسی: هیچ کس حاشیه امن ندارد/ به اتهام هرکس در هر منصبی رسیدگی می شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون اول قوه قضائیه گفت: وقتی کسی به او اتهاماتی نسبت داده می‌شود و اسنادی هم داده می‌شود اگر این مدارک سندیت داشته باشد دادگاه بدون هیچ اغماضی در این باره رفتار می‌کند.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضائیه در حاشیه همایش امنیت پایدار در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری دادگاه رسیدگی به فساد اقتصادی گفت: بنای قوه قضائیه و دادگاه این است هرکسی که در این پرونده اتهامی متوجه‌اش است بدون اغماض به پرونده‌اش رسیدگی شود. و آنچه که اقتضای عقل و عدل است انجام شود.

وی افزود: بنای دستگاه قضایی این است همه کسانی که اتهامی متوجه آنها است بدون درنظر گرفتن اینکه دارای چه منصب و جایگاهی باشند و اینکه در زندان باشند یا خارج زندان بدون اغماض به پرونده آنها رسیدگی شود.

رئیسی ادامه داد: هیچ‌کس در نظام جمهوری اسلامی نباید حاشیه امن داشته باشد و در مقابل قانون همه یکسان هستند و اگر کسی اتهامی متوجه او باشد رسیدگی می‌شود و مردم از طریق سخنگوی قوه قضائیه و دادگاه در جریان آن رسیدگی قرار خواهند گرفت.

معاون اول قوه قضائیه با تاکید بر اینکه عدل از نظر دادگاه پیش داوری نشود گفت: اجازه دهیم داوری در این خصوص توسط دادگاه صورت گیرد و فرآیند داوری طی شود.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر ذکر نام برخی افراد در دادگاه فساد اقتصادی گفت: وقتی در دادگاه متهم یا وکیل او به صورت علنی سخنانی می‌گوید و مطالب مختلفی را مطرح می‌کنند قضاوت و رسیدگی به آن به عهده دادگاه است اما آنچه که مهم است این مورد است که وقتی کسی به او اتهاماتی نسبت داده می‌شود و اسنادی هم  که داده می‌شود باید مبتنی بر اسناد باشد و اینکه این مدرک سندیت داشته باشد به عهده دادگاه است و دادگاه بدون هیچ اغماضی در این باره رفتار می‌کند.

رئیسی در ادامه تاکید کرد: امروز احساس ما این است که نظام جمهور اسلامی به برکت خون شهدا، بصیرت مردم و حضور مقام معظم رهبری بیش از همه زمان‌ها از امنیت برخوردار است.

وی ادامه داد: دشمن می‌داند مهمترین مولفه این کشور مردم هستند و امروز در کشور از یک امنیت پایدار و مستمر برخورداریم و دشمن نه اینکه نخواهد بلکه نمی‌تواند معترض منافع جمهوری اسلامی ایران شود.

معاون اول قوه قضائیه در پایان اظهار داشت: کشورهای منطقه تا وقتی که با مردم خودشان باشند و نگاه‌شان به ملت‌های خودشان باشد دارای امنیت هستند. اما در غیر این صورت باید بدانند امنیت پلیسی امنیتی پایدار نخواهد بود و باید تسلیم اراده مردم‌شان باشند
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
خوش خیال
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۹
0
9
رئیسی: هیچ کس حاشیه امن ندارد/ به اتهام هرکس در هر منصبی رسیدگی می شود.
----- آقای رئیسی .... ببین منو ، منو نگاه کن:
در هر منصبی ؟
ببینیم و تعریف کنیم . کور از خدا چی می خواد ... دو چشم بینا.
کج خیال
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۹
0
10
جناب آقای رئیسی معاون اول قوه قضائیه فرمایش فرمودند که: هیچ کس حاشیه امن ندارد/ به اتهام هرکس در هر منصبی رسیدگی می شود .
بنده می خوام بگم آقای رئیسی چرا یه چیزی میگی و سطح مطالبه ملت را در حد قانون اساسی بالا میاری ؟
کم سواد ببو
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۹
0
9
رئیسی: هیچ کس حاشیه امن ندارد.
جواب:
پس ما خودسرها کی هستیم و از کدام حاشیه امن ، ناامنی ایجاد می کنیم؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۹
0
5
یعنی این مرد 12000 میلیاردی هم
نظرات بینندگان