arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۸۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۵ - ۲۹ آبان ۱۴۰۰

نظافت دفاتر گوگل با ربات‌های چند وظیفه‌ای

ربات‌های جدید شرکت گوگل، برای مرتب کردن دفاتر گوگل استفاده می‌شوند، این ربات‌ها بخشی از پروژه شرکت گوگل برای ایجاد یک ماشین همه منظوره است که قادر است در طول روز به انسان‌ها کمک کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ربات‌های جدید شرکت گوگل، برای مرتب کردن دفاتر گوگل استفاده می‌شوند، این ربات‌ها بخشی از پروژه شرکت گوگل برای ایجاد یک ماشین همه منظوره است که قادر است در طول روز به انسان‌ها کمک کند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از ورج، ساخت رباتی که بتواند یک میز را پاک کند و دری را باز کند بسیار پیش پا افتاده به نظر می‌رسد، اما طبق یک پروژه تحت نظارت شرکت مادر گوگل، آلفابت، این در واقع یک پیشرفت بزرگ است که ممکن است راه را برای روبات‌های همه منظوره که قادر به کمک به انسان در طول روز هستند هموار کند.

تصور کنید یک ربات پیشخدمت مقرون به صرفه دارید که می‌تواند خانه شما را مرتب کند یا از سالمندان مراقبت کند. این چیزی است که Everyday Robots، یک پروژه تحت نظارت آلفابت، سعی در ایجاد آن دارد.

در روز جمعه، تیم پشتیبان این پروژه، گزارش داد که نمونه اولیه ربات‌های آن ها، اکنون به اندازه کافی هوشمند است، که به طور مستقل در دفاتر گوگل در کالیفرنیا کار کنند.

اما شاید مهم‌تر از همه چیز، این است که، ربات‌ها می‌توانند یاد بگیرند که این ربات ها، نه یک وظیفه، بلکه وظایف مختلفی را انجام دهند. هانس پیتر بروندمو، مدیر ارشد این پروژه می‌نویسد: «همان رباتی که زباله‌ها را مرتب می‌کند، اکنون می‌تواند به یک افزونه برای پاک کردن میز‌ها مجهز شود و از همان افزونه استفاده کند که فنجان‌ها را بردارد یا در‌ها را باز کند».

هدف این تیم ایجاد ربات‌هایی است که می‌توانند یاد بگیرند و نیازی به برنامه‌ریزی مکرر ماشین‌ها برای یک کار خاص در شرایط خاص را از بین ببرند. برای رسیدن به این هدف، تیم بر الگوریتم‌های یادگیری ماشینی تکیه کرده است که می‌تواند شامل آموزش ربات برای رسیدن به هدف مورد نظر با انجام شبیه‌سازی‌های آزمون و خطا باشد.

این رویکرد می‌تواند زمان لازم برای آموزش یک ربات را به شدت کاهش دهد. در سال ۲۰۱۶، زمانی که از شبیه‌سازی استفاده نمی‌کردیم و از پیکربندی آزمایشگاهی کوچکی از ربات‌های صنعتی برای یادگیری نحوه گرفتن اشیای کوچک مانند اسباب‌بازی‌ها، کلید‌ها و وسایل روزمره خانگی استفاده می‌کردیم، معادل چهار ماه طول می‌کشید تا یک ربات بتواند یاد بگیرد که چگونه یک درک ساده را با نرخ موفقیت ۷۵ درصد انجام دهد. امروزه، یک ربات تنها یاد می‌گیرد که چگونه یک کار پیچیده مانند باز کردن در‌ها را با نرخ موفقیت ۹۰ درصد با کمتر از یک روز یادگیری در دنیای واقعی انجام دهد.

برای آموزش بهتر ربات ها، این تیم اکنون قصد دارد استفاده از آن‌ها را در سراسر دفاتر گوگل در منطقه سانفرانسیسکو گسترش دهد.

نظرات بینندگان