arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۸۸۵۲
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۰ - ۰۲ آذر ۱۴۰۰

بررسی کاهش شدید محبوبیت بایدن در جلسه بحران دموکرات‌های سنا

سناتورهای دموکرات که نگران پیامد کاهش محبوبیت بایدن بر کنترل این حزب در کنگره هستند، با کارشناسان در یک جلسه بحران وضعیت وی را ارزیابی کردند. طبق گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، میزان محبوبیت بایدن در نظرسنجی دانشگاه «کوئینیپیاک» در هفته گذشته فقط ۳۶ درصد بود که همچنان از روند نزولی رضایت از عملکرد وی حکایت داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: دموکرات‌های سنا به‌طور فزاینده‌ای نگران این هستند که روند کاهشی محبوبیت بایدن در نظرسنجی‌ها، تهدیدی برای کنترل این حزب بر کنگره باشد.

طبق گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، میزان محبوبیت بایدن در نظرسنجی دانشگاه «کوئینیپیاک» در هفته گذشته فقط ۳۶ درصد بود که همچنان از روند نزولی رضایت از عملکرد وی حکایت داشت.

دموکرات‌ها رقابت فرمانداری در ویرجینیا را واگذار کردند اما توانستند در نیوجرسی باقی بمانند و سرانجام در هفته‌های اخیر، با امضای لایحه زیرساختی دو حزبی توسط بایدن، دستاوردهایی داشته‌اند.

با توجه به چنین زمینه‌ای، دموکرات‌های سنا هفته گذشته با نظرسنج‌ها و مشاوران گرد هم آمدند تا وضعیت را ارزیابی کنند. از جمله کسانی که در این جلسه حضور داشت، «آنیتا دان» مشاور ارشد سابق بایدن در کاخ سفید بود.

یک منبع به «هیل» گفت سطح نگرانی کارشناسان افکارسنجی در این جلسه بسیار بالا بود. با این حال، «جوئل بننسون» کارشناس نظرسنجی در گفت‌وگو با «بلومبرگ» معقتد بود که بایدن زمان زیادی برای اصلاح وضعیت دارد. دموکرات‌ها امیدوارند با تصویب لایحه زیرساخت‌ها وضعیت بایدن بهبود یابد.

بنا بر گزارش دیلی میل، دموکرات‌ها همچنین عصبانی از نحوه مدیریت بایدن در خروج از افغانستان و افزایش تورم، با این معضل‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند.

وضعیت «کامالا هریس» معاون بایدن هم از او بدتر است و در نظرسنجی اخیر دانشگاه «سافولک» با کسب تنها ۲۸ درصد رضایتمندی، ۱۰ درصد از رئیس خود عقب بود.

به‌رغم این نتایج، به نوشته روزنامه «واشنگتن پست»، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا که وارد هفتاد و نه سالگی شده، به متحدان دموکرات خود اطمینان داده که در انتخابات ۲۰۲۴ شرکت خواهد کرد. این روزنامه آمریکایی نوشت، بایدن در جلسه‌ای مجازی با اهدا کنندگان و حامیان مالی در ماه جاری میلادی گفته او به‌دنبال رسیدن به دور دوم ریاست‌جمهوری است.

واشنگتن پست به نقل از «اد رندل» فرماندار سابق ایالت پنسیلوانیا که در این جلسه مجازی حاضر بوده می‌نویسد: «حرفی که او به‌صورت علنی می‌گوید، چیزی است که به آن باور دارد. هیچ فرقی نمی‌کند. اگر او احساس کند به‌طور فیزیکی یا احساسی نمی‌تواند از عهده این کار برآید، در انتخابات شرکت نخواهد کرد».

با این حال مصاحبه این روزنامه با ۲۸ کارشناس مسائل راهبردی و مقام دموکرات که نمی‌خواستند نامشان فاش شود حاکی از این است که تضمین دادن بایدن باعث نشده مباحثات داخلی درباره شرکت او در انتخابات متوقف شود و برخی دموکرات‌ها با تردید به این سیگنال‌های خصوصی و عمومی بایدن و تیم او نگاه می‌کنند.

این روزنامه به نقل از یک دموکرات که درگیر کمپین‌های انتخاباتی بوده نوشت، در بین نزدیکان بایدن یک نفر هم نیست که احتمال شرکت دوباره بایدن در انتخابات را واقعی بداند.

نظرسنجی «پالتیکو/مورنینگ کانسالت» اخیراً نشان داد، تنها ۴۰ درصد از پاسخ‌دهندگان معتقدند بایدن از سلامتی خوبی برخوردار است و ۴۶ درصد فکر می‌کنند او از نظر روانی وضعیت مناسبی دارد.

از سوی دیگر، در نظرسنجی جدید انجام شده توسط مرکز تحقیقاتی «ردفیلد اند ویلتون» در رقابت میان ترامپ و بایدن در سال ۲۰۲۴، ۴۴ درصد از شرکت‌کنندگان به ترامپ و ۳۹ درصد به بایدن رأی دادند.

نظرات بینندگان