arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۹۱۳۵
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۹ - ۰۳ آذر ۱۴۰۰

روسیه: باید دلیل ریشه‌ای فاصله گرفتن ایران از برجام حذف شود

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی در نشست امروز شورای حکام آژانس گفت: باید علت اصلی که ایران را به سمت فاصله گرفتن از شرایط برجام سوق داد، یعنی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و فشار عظیم تحریم‌ها که همچنان ادامه دارد را حذف کنیم. تنها راه رسیدن به آن از طریق گفت‌وگوهای وین است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی در نشست امروز شورای حکام آژانس گفت: باید علت اصلی که ایران را به سمت فاصله گرفتن از شرایط برجام سوق داد، یعنی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و فشار عظیم تحریم‌ها که همچنان ادامه دارد را حذف کنیم. تنها راه رسیدن به آن از طریق گفت‌وگوهای وین است.

وی همچنین در خصوص مذاکرات دیروز مدیرکل آژانس اتمی در ایران اظهار داشت: ما برای تلاش رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به منظور اجتناب از شرایط بحرانی در تعامل با ایران ارزش قائلیم. از قصد او برای ادامه همکاری با طرف ایرانی و درخواست او از تهران برای انجام همین کار حمایت می‌کنیم.

نماینده روسیه پیش از این بارها تاکید کرده تمامی مشکلات فعلی که در خصوص برجام به وجود آمده، نتیجه سیاست «فشار حداکثری» دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده است.

نظرات بینندگان