arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۹۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۲۱ - ۰۳ آذر ۱۴۰۰

تعجب گل‌محمدی از جواب وزیر ورزش: فکر می‌کنم آقای سجادی تحت فشار بود

یحیی گل‌محمدی پس از پیروزی یک بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل نفت آبادان در هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر در خصوص صحبت‌های وزیر ورزش گفت: من قبل از بازی کاملاً محترمانه صحبت کردم، اما نمی‌دانم چرا وی به آن شکل صحبت کرد، شاید او تحت فشار بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: من قبل از بازی محترمانه صحبت کردم، اما حتماً وزیر ورزش تحت فشار بود.

 یحیی گل‌محمدی پس از پیروزی یک بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل نفت آبادان در هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: بازی خوبی انجام دادیم ومسابقه دو تیم بسیار نزدیک بود. یک گل هم زدیم که سالم بود اما داور آن را نگرفت. بازی نزدیکی بود و درگیرانه بودیم. هر دو تیم دنبال فوتبال بازی کردن بودند. نبض و کنترل بازی دست ما بود. توانستیم به موقعیت خوب برسیم و یک گلی هم که زدیم سالم بود. شاید صحنه سختی برای داوری باشد اما همین صحنه ها هست که نتایج را مشخص می کند. از همین صحنه ها می توانند برای بزرگتر شدن خود استفاده کنند. در هر صورت 3 امتیاز حساسی بود.

وی در خصوص صحبت‌های وزیر ورزش که گفته بود مشکلات مدیریتی در زمین تاثیرگذار نیست، گفت: ما از آقای وزیر به عنوان یک شخص محترم و کسی که در ورزش بودند هیچ انتقادی نکردیم و او سکان هدایت ورزش کشور را برعهده دارد و مسئولیتش هم سنگین است اما من با احترام کامل در نشست خبری حرف زدم. این تیم 40 میلیون هوادار دارد و از تک تک ما انتظار دارند که وضعیت مشخص شود. دل ما برای تیم می سوزد. ما گلات را گرفتیم نمی توانم بگویم که همه این موفقیت برای من بوده است.  این افتخار برای همه باشگاه هست. این موفقیت برای من نیست و عدم موفقیت ها را هم نمی توان به کس خاصی ربط داد. یک مجموعه یا نتیجه می گیرد یا نه. در هر صورت اگر آقای وزیر از حرف من ناراحت شده من حرف های غیر منطقی نزدم. 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: بهترین اتفاق بازی حضور هواداران بود که از تمام آنها تشکر می کنم که حمایت خوبی از ما داشتند. امروز روز خوبی برای پرسپولیس بود که بعداز 2 سال شاهد حضور هواداران بودیم. خدا را شکر که بازی حساسی را بردیم. این 3 امتیاز برای ما بسیار حیاتی و مهم بود. بازی رو به جلو و کنترل خوب در هر دو نیمه عملکرد خوبی داشتیم. هر زمانی که خواستیم به بازی سرعت دادیم و به فرصت رسیدیم. در مجموع بازی زیبایی بود و موقعیت‌های خوبی داشتیم که گل هم زدیم، اما داور تایید نکرد.

گل محمدی ادامه داد: این برد را به هواداران تبریک می‌گویم و از بازیکنان تشکر می‌کنم که تمرکز بالایی داشتند. آنها مشکلات زیادی داشتند و دلم نمی‌خواهد در مورد این موضوعات صحبت کنم. خواسته‌های بازیکنان و تعهداتی که نسبت به آنها وجود دارد نیازمند تفکر و تلاش بیشتری است. باید خودمان را برای بازی بعدی آماده کنیم. لیگ تازه برای ما شروع شده است. اتفاقاتی که در بازی‌های گذشته افتاد تمام شد و این 3 امتیاز کمک خوبی به ما کرد که جهش خوبی در جدول داشته باشیم و از نظر روحی برای بازی‌های بعدی آماده شویم.

گل‌محمدی در مورد صحنه‌هایی که به داوری معترض بود و کارت زرد دریافت کرد، گفت: من کارت زرد نگرفتم! گرفتم؟ واقعا؟ خودم نمی‌دانم و یادم نیست. وقتی استرس و فشار زیادی روی تیم باشد و خیلی سالم به گل می‌رسیم و داور تایید نمی‌کند هرکسی باشد اعتراض می‌کند. ما هم معقولانه اعتراض کردیم و در حد کارت زرد نبود. داوران ما احتیاج به حمایت دارند، چون در فوتبال ایران کارشان سخت است، چون امکانات کافی وجود ندارد و از نظر مالی هم حق و حقوق پایینی دریافت می‌کنند. همیشه دوست داشتم فضای داوری آرام باشد تا بتوانند روی کار خود تمرکز کنند، اما کارشان در ایران واقعاً سخت است.

وی درخصوص خط دفاع و دروازه پرسپولیس و دریافت 5 گل در 5 بازی، اظهار داشت: امروز از نظر دفاعی روز بسیار خوبی داشتیم. کمترین موقعیت را به حریف دادیم. فرصت‌هایی که داشتند هم به دلیل توپی بود که هافبک‌ها از دست دادند و حامد به خوبی توپ را دفع کرد. دروازه‌بان‌های تیم آماده هستند و امروز روز خوبی گلرمان بود. اشتباه ممکن است برای هر دروازه‌بانی پیش بیاید. امروز از نوع دفاع تیم راضی بودیم.

نظرات بینندگان