arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۹۲۷۰
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۷ - ۰۴ آذر ۱۴۰۰

وضعیت اضطراری در کوزباس روسیه، کشته شدگان آتش سوزی به ۱۱ نفر رسید

تعداد کشته شدگان در معدن «لیستویاژنایا» در نزدیکی شهر کوزباس در استان کمرووا (در منطقه سیبری) روسیه که بر اثر آتش سوزی رخ داد به ۱۱ نفر رسید؛ دهها کارگر همچنان در معدن مانده اند و برای نجات آنها وضعیت اضطراری اعلام شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: تعداد کشته شدگان در معدن «لیستویاژنایا» در نزدیکی شهر کوزباس در استان کمرووا (در منطقه سیبری) روسیه که بر اثر آتش سوزی رخ داد به ۱۱ نفر رسید؛ دهها کارگر همچنان در معدن مانده اند و برای نجات آنها وضعیت اضطراری اعلام شده است.

به گزارش ایرنا از مسکو این انفجار صبح پنجشنبه در یکی از تونل های معدن زغال سنگ «لیستویاژنایا» در شهر کوزباس رخ داد. ۲۶۳ معدنچی تخلیه شدند که بیش از ۴۰ نفر آنان در اثر دودگرفتگی شدید مصدوم شده اند.

سرگئی تسیویلف، فرماندار منطقه کمروو گفت که تعداد کشته شدگان معدنچی در کوزباس به ۱۱ نفر رسیده است. پیش از این اورژانس این شهر از کشف جسد شش معدنچی خبر داده بود.

به گفته وزارت شرایط اضطراری، عملیات تخلیه و نجات ادامه دارد، ۴۹ معدنچی همچنان در زیر زمین هستند.

دلیل اولیه بروز این حادثه، مشتعل شدن گردو غبار و زغال سنگ در یکی از تونل های معدن بود که پس از آن، دود از طریق تهویه در سراسر معدن پخش شد. یک منبع در اداره خدمات حوادث غیرمترقبه به رسانه ها گفت: هیچ انفجاری رخ نداده و هیچ خسارتی به معدن وارد نشده است.

نهادهای قضایی و تحقیقاتی روسیه در کمروو برای پیدا کردن علت حادثه بررسیهای خود را آغاز کرده اند.

معدن «لیستویاژنایا» در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد و تعداد کارگران معدن بیش از یکهزار و ۷۰۰ نفر اعلام شد.

نظرات بینندگان