arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۹۳۲۸
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۰ - ۰۵ آذر ۱۴۰۰

گفت‌و‌گوی وابسته نظامی ایران با رئیس ستاد نیروهای مسلح قطر

رسانه‌های قطری، شامگاه پنجشنبه، خبر دادند که «سالم بن حمد النابت» رئیس ستاد نیرو‌های مسلح قطر با «محمد رضا علیشاهی» وابسته نظامی ایران در دوحه دیدار و گفتگو کرده است. بر اساس گزارش روزنامه قطری «الرایه»، دو طرف در این دیدار به مسائل مورد اهتمام مشترک پرداخته‌اند و راه‌های تقویت و توسعه آن را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: رسانه‌های قطری، شامگاه پنجشنبه، خبر دادند که «سالم بن حمد النابت» رئیس ستاد نیروهای مسلح قطر با «محمد رضا علیشاهی» وابسته نظامی ایران در دوحه دیدار و گفت‌و‌گو کرده است.

بر اساس گزارش روزنامه قطری «الرایه»، دو طرف در این دیدار به مسائل مورد اهتمام مشترک پرداخته‌اند و راه‌های تقویت و توسعه آن را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.

طبق این گزارش، در این دیدار همچنین تعدادی از افسران ارشد نیروهای مسلح قطر نیز حضور پیدا کرده‌اند.

ایران به‌ویژه از زمان آغاز بحران خلیج فارس در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ هنگامی که چهار کشور عربستان سعودی، امارات عربی متحده، بحرین و مصر، قطر را تحریم کردند، یکی از کشورهای نزدیک به قطر به شمار می‌رود.

روابط چهار کشور عربی عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر تا پیش از سال ۲۰۲۱ بحرانی بود. روابط چهار کشور یادشده با قطر اندکی پس از اولین سفر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا به منطقه متشنج شد و این کشورها در پنجم ژوئن (۲۰۱۷) روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند.

عربستان، امارات، مصر و بحرین، قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرده بودند و برای عادی شدن روابط، خواستار قطع رابطه ایران و اخراج نظامیان ترکیه از قطر و تعطیلی شبکه «الجزیره» شدند هر چند که این کشورها در مناسبات رسمی این شروط را انکار کردند.

نظرات بینندگان