arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۹۳۲۹
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۰ - ۰۵ آذر ۱۴۰۰

انتصاب اولین وزیر خارجه زن در آلمان

آنالنا بائربوک، ریاست مشترک حزب سبز آلمان بر اساس اعلام حزبش قرار است به عنوان اولین وزیر امور خارجه زن تاریخ آلمان منصوب شود. این خبر به دنبال اعلام شکل گیری دولت ائتلافی جدید المان مطرح می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: آلمان شاهد انتصاب اولین وزیر امور خارجه زن در تاریخ این کشور است.

به گزارش ان.دی.تی.وی، آنالنا بائربوک، ریاست مشترک حزب سبز آلمان بر اساس اعلام حزبش قرار است به عنوان اولین وزیر امور خارجه زن تاریخ آلمان منصوب شود.

این خبر به دنبال اعلام شکل گیری دولت ائتلافی جدید المان مطرح می‌شود.

آنالنا بائربوک صحبت از اتخاذ مواضعی جسورانه تر علیه چین و روسیه و محوریت بخشیدن به حقوق بشر و حاکمیت قانون در دیپلماسی آلمان کرده است.

بر اساس این گزارش بائربوک ۴۰ ساله که مادر دو فرزند است انتظار می‌رود اوایل دسامبر به مجرد روی کار آمدن رسمی دولت جدید آلمان – متشکل از ائتلاف سوسیال دموکراتها، حزب لیبرال اف.دی.پی و سبزها – عهده دار این سمت شود.

مایکل کلنر، مدیر حزب سبز آلمان در بیانیه ای تصریح کرد،رابرت هابک، رهبر مشترک دیگر این حزب هم قرار است بر مصدر یک "سوپر وزارتخانه" که شامل وزارتخانه های اقتصاد،‌ انرژی و حفظ آب و هوا می‌شود قرار بگیرد.

او همچنین به عنوان معاون صدر اعظم منصوب خواهد شد.

بائربوک که قبال برنده مدال ورزش ژیمناستیک شده پیشتر در انتخابات ماه سپتامبر در نامزدی برای صدر اعظمی و جانشینی آنگلا مرکل در این سمت شکست خورد. با این حال او حزبش را در کسب نتیجه رکورد شکن ۱۵ درصدی در این انتخابات رهبری کرد.

نظرات بینندگان