arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۴۹۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۱ - ۰۷ آذر ۱۴۰۰

سرمایه‌دارها تعیین می‌کنند/ نیمی از ثروت دنیا در دست ۸ نفر!

استلان اسکاشگورد بازیگر سوئدی فیلم‌های هالیوودی استودیوهای بزرگ و سرمایه‌دارها را مانعی برای دیده شدن فیلم‌های مستقل خواند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

استلان اسکاشگورد بازیگر سوئدی فیلم‌های هالیوودی استودیوهای بزرگ و سرمایه‌دارها را مانعی برای دیده شدن فیلم‌های مستقل خواند.

 به نقل از اسکرین رنت، این روزها پرسیدن نظر فیلمسازان درباره فیلم‌های ابرقهرمانی عادی شده و سخنان سرزنش‌بار کارگردان‌های تحسین‌شده‌ای چون مارتین اسکورسیزی و ریدلی اسکات درباره دنیای سینمایی مارول، حرف و سخن‌های زیادی ایجاد کرده است.

اسکورسیزی سال ۲۰۱۹ فیلم‌های ابرقهرمانی را با پارک‌های موضوعی مقایسه کرده بود و ریدلی اسکات اخیراً از این فیلم‌ها با عنوان «فیلم‌های کوفتی خسته‌کننده آشغالی» یاد کرد.

اکنون استلان اسکاشگورد که ستاره فیلم‌های ابرقهرمان مارول هم هست در گفت‌و گو با گاردین به پرسشی درباره نظر این ۲ کارگردان پاسخ داد و جواب وی با تایید و تمجید هوادارانش در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد.

اسکاشگورد در این باره گفت: هیچی ندارم تا علیه فیلم‌های ابرقهرمانی بگویم. خودم در چند تا از آنها بازی کرده‌ام و معتقدم آنها قطعاً جایگاه خاص خودشان را دارند اما مشکل اینجاست وقتی سیستم اجازه می‌دهد تا ۸ نفر نیمی از ثروت جهان را در اختیار داشته باشند و بر بازار فشار بیاورند، بنابراین حیات سینمای مستقل و کوچک به خطر می‌افتد و آنها بندرت می‌توانند آن هم در سینماهای بیرون چند شهر بزرگ اکران شوند.

وی در ادامه گفت: هیچ سیستم توزیعی برای فیلم‌های با بودجه متوسط که با حضور بهترین بازیگران و بهترین فیلمنامه‌ها شکل می‌گیرند وجود ندارد زیرا آنها نمی‌توانند ۳ میلیون دلار جمع کنند تا بتوانند در کمپین بازاریابی حضور داشته باشند. وقتی سینماها به آنها اجازه اکران می‌دهند در نهایت یک هفته وقت دارند تا بفروشند و اگر در این مدت فروش نکنند، کار تمام است و کنار می‌گذارندشان.

این بازیگر سوئدی چنین ادامه داد: به یاد بیاورید که «پدرخوانده» اولین بار در ۱۰۰ سینما از سراسر آمریکا اجازه اکران یافت در حالی که فیلم‌های بزرگ این روزها در ۴۰۰۰ سالن اکران می‌شوند. «پدرخوانده» تبلیغات کوچکی در نیویورک تایمز داشت و بعد به تدریج موفقیتش بزرگ و بزرگ‌تر شد چون فیلم خیلی خوبی بود. این روزها دیگر نظر مردم محلی از اعراب ندارد و این غمگین‌کننده است.

بازیگر برنده گلدن گلوب برای نقش مکمل در سریال «چرنوبیل» افزود: فکر می‌کنم باید فیلم‌های مارول و دیگر فیلم‌های بزرگ از این دست وجود داشته باشند اما باید فیلم‌های دیگر هم داشته باشیم. غم‌انگیز است که وقتی محصولات دیگر وارد بازار می‌شوند استودیوهای بزرگ شروع به اداره کار می‌کنند و فقط برایشان مهم است که ۱۰ درصد خودشان برگردد و برایشان فرقی ندارد که دارند فیلم می‌فروشند یا خمیردندان!

وی در ادامه توضیحاتی بیشتری داد و گفت: وقتی AT&T کمپانی تایم وارنر را تصاحب کرد اولین دستورش به اچ‌بی‌او این بود که کارهایش سبک‌تر و تجاری‌تر شود. این شبکه همیشه داشت با کارهایش پول هم درمی‌آورد اما برای سرمایه‌گذار آن مبلغ کافی نبود؛ آنها بیشتر می‌خواستند.

استلان اسکاشگورد ۷۰ ساله از ۲۱ سالگی وارد عرصه بازیگری شده و کارش را با بازی در تلویزیون سوئد شروع کرده است. وی بازیگر ۶ فیلم لارس فون تریه کارگردان دانمارکی بود و اکنون بیشترین رابطه کاری را با کارگردان نروژی هانس پتر مولاند دارد.

وی با هالیوودر هم همکاری دارد و بازیگر فیلم‌هایی چون «جن‌گیر: آغاز»، «دزدان دریایی کاراییب»، «ماما میا!»و فیلم‌های «ثور» و «انتقام‌جویان» بوده است. جدیدترین نقش‌آفرینی وی در «تل‌ماسه» ساخته دنی ویلنوو بوده است. الکساندر، گوستاو، بیل و والتر فرزندان وی نیز بازیگر هستند.

 مهر

نظرات بینندگان