کد خبر: ۶۵۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۰ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۱

پيشنهاد جديد اخوان المسلمين به محمد البرادعي

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر دفتر العالم در قاهره، گفت: اخوان المسلمین و حزب عدالت و آزادی در پیامی به محمد البرادعی به وی پیشنهاد نخست وزیری در صورت پیروزی محمد مرسی در دور انتخابات ریاست جمهوری مصر دادند .

به گزارش انتخاب به نقل از شبکه العالم، احمد السیوفی شعار انتخاباتی جدید اخوان المسلمین «وحدت ما، قدرت ماست» را نشان از تحرک سریع اخوان المسلمین برای یکصدا کردن مردم مصر به منظور یکسره کردن پیروزی نامزد خود و جلوگیری از بازگشت عناصر رژیم سابق به قدرت توصیف کرد.

مدیر دفتر العالم در قاهره، افزود: اخوان المسلمین در پیام‌های دیگری، میل و رغبت خود را برای همکاری با همه نیروها برای سازندگی مصر جدید بر پایه قانون و دمکراسی بدون بازگشت عناصر رژیم سابق نشان داد و تاکید کرد که هر تصمیمی برای آینده کشور باید با اجماع و توافق ملی اتخاذ شود.

السیوفی گفت: انجمن شرعی که یک موسسه خیریه اسلامی بزرگ است و شاخه هایی در همه مصر دارد، امروز برای اعلام حمایت خود از محمد مرسی نامزد اخوان المسلمین تشکیل جلسه خواهد داد و هواداران خود را به حمایت از این نامزد فرا می خواند.

وی همچنین به نشست گروه‌های انقلابی در اتحادیه روزنامه نگاران در قاهره برای تعیین موضعی واحد در قبال مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: آشکار است که آنها با همکاری با احمد شفیق نامزد رژیم سابق مخالفت خواهند کرد.

السیوفی تصریح کرد که برخی شخصیت‌های انقلابی مانند وائل غنیم از بنیانگذاران انقلاب ژانویه نیز تایید خود را از محمد مرسی اعلام کرد و در میان نویسندگان نیز فهمی هویدی در نوشته‌هایش خواستار منع بازگشت عناصر رژیم سابق به حکومت شده است.

مدیر دفتر العالم در قاهره اظهار داشت: فعالیتهای ستادی گسترده ای برای جذب آرای مردم در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری صورت می گیرد و مسلما هر یک از نیروهای سیاسی خواهان عدم بازگشت رژیم سابق هستند؛ اما در خصوص آینده کشور، چگونگی تصمیم گیری ها و حفظ حقوق و آزادی‌ها، شرایط خاص خود را دارند و این مساله ای طبیعی است که در هر عملیات انتقال قدرت صورت می گیرد.
نظرات بینندگان