کد خبر: ۶۵۰۷۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۶ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۱

قسمت سی ام/جسورترین و شیرین ترین های هفته در "انتخاب"

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :اندر احوالات معاونت و معاونین بسیار گفته اند و شنیده ایم ، اما اینبار اتفاقی جالب افتاده و در دولت کارشناس محور معاونین یکباره بصورت چرخشی جابجا شدند و جناب دکتر فرمودند حاضریم غنی سازی را متوقف کنیم ! و رییس رسانه ملی از ادعای غربی ها مبنی بر پخش ارباب حلقه ها برای عدم حضور مردم در خیابان ها خبر داد و مجلس نهمی ها به خیر و خوشی با معمایی تحت عنوان مرتضوی کار خود را آغاز کردند و در جلسه اختلاس خفن این جناب مه آفرید چند تا از این ( الف ب پ ت ث ...) ها معرفی کرد و اینبار چند تا ادرس هم داد و در آخر خواهرزاده آقای خاص از ایشان اعلام برائت کرد و بعد از جلسه 5+1 در عراق ، جناب پوتین به سرزمین های اشغالی سفر کردند و انتخابات مصر هم برگزار شد ، کشورهای کوچولو موچولوی عرب هم باز کمی گنده گویی کردند و سفیر ایران در برزیل به دلیل تفاوت فرهنگی کلاً اخراج شد و هیچی به هیچی و ما هم متواضعانه همچنان جهان را مدیریت می کنیم .
شیرین ترین ها : 


1- آقای معاون 

در خبرها آمده بود ، رییس جمهور در احکام جداگانه ای چهار تن از معاونین خود را تغییر داد.

ما هم که علت ماجرا را نفهمیدیم ، طبق معمول به طنازی ایرانی ها مراجعت کردیم تا علت یابی شود . در لوکیشینی که ما تعریف کردیم ، این چهار معاون نشسته بودند ، با هم صحبت می کردند ، یکی از آنها گفت : من خسته شدم ، بابا نه تنوعی ، نه تغییری . دیگری گفت : بیایم یه بازی کنیم . سه گری گفت : چی بازی ؟ بالاخره همه متفق القول به صندلی بازی رضایت دادند و قرار شد سه تا صندلی بگذارند و چهار نفری بدوند ، هر وقت مسئول صدا ، ضبط را از برق کشید هرکس هرجا نشست ، معاون همان قسمت است. بازی شروع شد . صدا که قطع شد ، آقای مرادی نشسته بود رو صندلی برنامه ریزی ، جناب عزیزی صندلی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی را مزین کردند و در نهایت جناب فروزنده هم نشستند روی صندلی معاونت پارلمانی . 

اِ اِ اِ ... یکی جا موند ! این جناب میرتاج الدینی خوب اهل این بازی ها نیستند ، رفته بودند یک گوشه ای و دوستان دیگر انگار مسابقه فینال جام جهانی را برده باشند ، او را در آغوش می گرفتند و سرسلامتی می دادند و می گفتند انشاءالله شما هم موفق باشید. که ناگهان صدایی آمد : سلام ! حال شما ! ببینییییید صندلی نو آوردم ، میر تاج الدینی رو بردم ! و یک صندلی با یک معاونت جدید ، تحت عنوان "معاونت اجرای قانون اساسی" آمد و جناب ایشان بر آن جلوس فرمودند و این بازی هم به خیر و خوشی تمام شد. بقول بگوری برره ای : خوب بیییید ؟ 

2- اختلاف فرهنگی 

این اختلاف فرهنگی هم از واژه های جدید راه یافته به ادبیات سیاسی - اجتماعی ماست و معنا و مفهوم آن از این قرار است که : شما اگر کار بد فرمی انجام دادید ، نتوانستید آن را توجیه بفرمایید ، از این واژه تازه وارد استفاده می فرمایید . مثلاً رفتید برزیل ، هوا طوفانی بوده ، همه مغازه ها هم بسته بدن ، شما اگر خودتان را از این مخمصه نرهانید ممکن است باد ، بود شما را نابود کند ، اینطرف آنطرف را که نگاه فرمودید ، مشاهده می کنید که تنها درب یک استخر باز است و شما هم بدون آنکه به ساعت ورود و خروج و جنس پذیرش آن دقت کنید ، تند و زود می پرید داخل . بعد یکهو طوفان پشت سر شما می آید داخل استخر ، خوب چه کنیم چه نکنیم ، در یک آن برای فرار از طوفان به داخل آب شیرجه می فرمایید و ... و به ما ربطی ندارد و این همان اختلاف فرهنگی است . بعد مسئولین بجای آنکه به طوفان توجه کنند ، گیر داده اند به این بنده خدا و او را هم از برزیل فرا خوانده اند و هم از وزارتخانه اخراج ! چرا ؟ ما که طبق معمول نفهمیدیم !!! 
3- آقای رییس جمهور

چقدر شیرینه ، آدم ببینه دوره اصلاح طلب های بی ادب قرار بود غنی سازی تعلیق بشه ، عزیزان می گفتند ، اوهوکی جونی ! مگه میشه یه همچین چیزی ؟ حالا بعد از هفت سال و اندی که مروارید غلطان داده بودیم و آب نباتی ابتیاع کرده بودیم جناب دکتر فرموده اند : حاضریم که غنی سازی توسط کشورهای دیگر انجام شود و ما آن را در کشور متوقف کنیم ! دیدید چقدر شیرین بود . ما هم بس که شیرینی اش زیاد بود ترجیح می دیم بریم بعدی .


4- قلیان 

این قلیان هم از اون خط قرمزهای جالبه . یه دوره ای ممنوعه ، یه دوره ای آزاده و یک دوره ای همه نسبت بهش هیچ موضعی ندارند . حالا قرار شده ممنوع بشه . البته یکی گفته بود زنانه اش در راه است و همین تیر خلاص این تفریح سالم شهرنشین های بی تفریح بود ! 

هزینه روزانه 2 میلیارد تومان فقط در شهر تهران برای کشیدن قلیان نشان از عدم وجود محلی برای تفریح جوانان است و روی آوردن آنها به این تفریح دودی هم زنگ خطری است برای مسئولانی که سخن گفتن و تکذیب و پاک کردن صورت مساله را بهترین راه برای مبارزه با چنین پدیده هایی می بینند . 

حالا خود قلیان کشیدن فی نفسه بد ، اما آداب و سنن اهالی قلیانی هم جالب است ، اول اینکه در این موضوع گروهی عمل می کنند ، دوم اینکه چون یه شلنگه و چند نفر خوب چرخشی هم عمل میشه ، حالا شما تصور بفرمایید یک عزیزی که علاقه ای به دود ندارد و در میان این اهل قِل گیر افتاده ، در این مراحل چرخشی که نوبت در آن به نحو احسنت رعایت می شود ، به علت رودربایستی های رایج ما ایرانی ها ، او هم پُکی می زند. عدم انجام این عمل بی حرمتی به ساحت قلیانیون محسوب می گردد. ثالثاً برای اطاله زمان مباحثه در قهوه خانه و ادامه این محفل دودزایی امکانی کم هزینه وجود دارد و آن تعویض زغال است که اهل فن به چنین اموری وقوف کامل دارند. 

حالا شما بگردید یک تفریح جمعی و کم خرج برای جوانان در همین سطح ، اما سالم بیابید . البته توجه داشته باشید اگر اون 2.5 میلیون شغل که وعده شو داده بودند ، اجرایی شده بود ، لااقل به دلیل خستگی از کار روزانه و تعصب نسبت به درآمدی که از تلاش و کوشش بدست می آید ، تعداد اهالی متمایل به این نوع تفریح ها هم کاهش پیدا می کرد. 

به واقع چه شیرینند مسئولانی که بجای حل مشکل ، صورت مساله را پاک می کنند و بعد : کی ؟ من ؟ قلیان ؟ مواد مخدر ؟ نداریم آقا ، جو سازی نفرمایید !!! 


جسور ترین ها : 1- رييس اتحاديه ميوه و سبزي‌فروشان

جناب مهاجران فرموده اند : ليموترش در حال حاضر كيلويي 9000 تومان است و دليل گران بودنش در واقع كم بودن مقدار آن است. از سويي با توجه به اين كه در سال گذشته ليموترش به ميزان زيادي وجود داشت و قيمت آن پايين بود، امسال بخشي از ليموترش در سردخانه نگهداري شد.

فهمیدید ؟ پارسال لیمو ترش زیاد بوده ، قیمتش پایین بوده ، امسال بخشی از اون در سردخونه بوده ، اما امسال گرون شده ! برادر مگر سردخانه کار انبار را برای نگهداری میوه و سبزی انجام نمی دهد ؟ آخه یعنی چه که دلیل گران شدن لیمو ترش این است که در سردخانه نگهداری می شود ؟ البته ایشان فرموده اند این یک روال است ،: " معمولا روالي در بحث ميوه و سبزي وجود دارد و آن اين است كه كه اگر يك سال ميوه و سبزي به فراواني وجود داشته و قيمت آن پايين باشد، در سال آينده آن ميوه كمياب شده و گران مي‌شود، چون عده‌اي آن‌ها را ذخيره و انبار مي‌كنند و همين موضوع موجب كمياب و طبعيتا گران شدن آن مي‌شود." 

ما هرچی این صحبت ها رو کنار هم گذاشتیم ، نفهمیدیم لیموهای داخل سردخانه غیر قانونی انبار شده اند و همین موجب گرانی شده ، تولید امسال کم شده ، می خواستن ارزونش کنن ، طبق معمول گرون شده ؟ اصلاً به ماچه ! لااقل این مورد هم میسپردید به بانک مرکزی و وزارت اقتصاد تا یه نام خوبی ، مثل حباب و اینجور چیزا براش درست کنن و این گرانی هم بصورت علمی - تحقیقی قابل توجیه باشه و تازه کلی هم منت سر مردم بگذارند و بگویند قیمت هر کیلو لیمو ترش با تدبیر دولت و ترکیدن حباب قیمتی آن به 9000 تومان کاهش یافت . 2- وزیر صنعت، معدن و تجارت

جناب غضنفری فرموده اند : "قیمت شیر تثبیت شده و قیمت گوشت قرمز هم کاهش یافته است، ضمن اینکه قیمت مرغ به زودی با تحویل نهاده‌ها کاهش خواهد یافت."

به به همه چی در حال ارزانی است و گل و بلبل ، برید حال کنید . راستی این تعطیلات میتونید کلی جوجه و کباب ترش و کوبیده بزنید تو رگ ها . خوبی ارزونی اینه ، خدا رو شکر . راستی صبحانه شیر و عسل و گردو فراموش نشه ، پنیر و چایی که همیشه هست ، آره بابا ! نوش جان ! شام هم سبک بزنید ، اصلاً بشقاب سبزیجات ، کاهو و کلم و هویج. چطوره ؟ یه کوکتل بستنی هم باشه بد نیس ، پولی نیست . بزنید حالشو ببرید. بعدشم صبح با یکی از خودروهای ارزان قیمت و با کیفیت وطنی برید گردش و بعد هم با همسایه های مهربانی که در زمین 1000 متری مجاور هستند ، اشنا بشید و ....

پاشو ، لنگه ظهره مرد. هیچی خونه نداریم . حالا خوبه مامان و بابای خودت می خوان بیان خونمون . پاشو برو یخورده تخم مرغ و سوسیس بخر ببینم چه خاکی بر سرم می کنم . از این میوه آبگیری ها هم بخر واسشون آب میوه بگیرم . وای ! پاشو دیگه !!!
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۱
3
22
" اوهوکی جونی"
دمت گرم !
یاد دیالوگهای مونثهای نه چنوان نقش مثبت ! فیلم فارسیهای قدیم افتادم !
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
1
19
احتمالاً معني ديگر سردخانه همان احتكار نيست؟
نظرات بینندگان