arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۱۳۳۶
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۳ - ۱۷ آذر ۱۴۰۰

دستگیری ۸۷۲ سارق و مالخر در تهران/پاتوق دزدها زیر نظر پلیس

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۸۷۲ سارق، مالخر و زورگیر در پایتخت خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۸۷۲ سارق، مالخر و زورگیر در پایتخت خبر داد.

 سردار حسین رحیمی در اجرای پنجاه و یکمین مرحله از طرح رعد که پیش از ظهر امروز در مقر ستاد فاتب برگزار شد، گفت: پنجاه و یکمین مرحله از طرح رعد طی ۴۸ ساعت گذشته در سطح کلانتری‌های پایتخت به مرحله اجرا درآمد و در جریان آن ۸۷۲ سارق، مالخر، زورگیر، خفت گیر که بعضی از آنها اقدام به اوباشگری نیز کرده بودند، دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه در جریان اجرای این طرح تا کنون ۳۲۹۱ مورد از اموال مسروقه مردم کشف و ضبط شده است، ادامه داد: بیش از ۷۰۰ دستگاه انواع تلفن همراه در اجرای این طرح کشف و ضبط شد. همچنین ۲۰۸ دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی نیز شناسایی و ضبط شده که به مالباختگان تحویل داده خواهد شد.

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه ۱۰۵۰ پرونده در این طرح مورد رسیدگی قرار گرفت، گفت: ارزش ریالی اموال مسروقه کشف شده بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان بود. شش قبضه سلاح جنگی و ۷۰ فشنگ جنگی نیز از سارقان کشف شد.

رحیمی با بیان اینکه در این طرح سارقان مسلحی که اقدام به تیراندازی کرده بودند نیز شناسایی و دستگیر شدند، افزود: کشف ۵۶ قبضه سلاح سرد که در خفت گیری و زورگیری مورد استفاده قرار می‌گرفت از دیگر دستاوردهای این طرح است.

اشراف پلیس بر پاتوق سارقان و مالخران

رحیمی با بیان اینکه پلیس بر پاتوق‌های سارقان و مالخران اشراف کامل دارد، گفت: در این مرحله از طرح ۸۸ پاتوق سارقان و ۱۱ مرکز مالخری نیز شناسایی و با آن برخورد شد. همچنین ۱۱۸ نقطه که فروشندگان مواد مخدر در آن فعالیت داشتند نیز مورد شناسایی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه ۱۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر در پنجاه و یکمین مرحله از طرح رعد کشف و ضبط شد، تصریح کرد: به ۳۹ پرونده قاچاق نیز رسیدگی شد که در جریان آن ۲۴ قاچاقچی با بیش از شش میلیارد تومان کالای قاچاق شناسایی و دستگیر شدند.

رحیمی با بیان اینکه فرمانده انتظامی ری نیز طرح رعد را به شکل جداگانه اجرا می‌کند، گفت: از زمان تاسیس فرماندهی انتظامی ری تا کنون شاهد ارتقای امنیت و افزایش برخورد با مجرمان در محدوده جنوب تهران بوده‌ایم.

 ایسنا

نظرات بینندگان