arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۱۳۵۱
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۴ - ۱۷ آذر ۱۴۰۰

وزارت بهداشت: ۱۰۹ میلیون دز واکسن در کشور تزریق شد

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: از ابتدای آغاز واکسیناسیون در کشور تا کنون ۱۰۹ میلیون دز واکسن کرونا تزریق شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: از ابتدای آغاز واکسیناسیون در کشور تا کنون ۱۰۹ میلیون دز واکسن کرونا تزریق شده است.

محمد مهدی گویا روز چهارشنبه در حاشیه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت سیزدم توانستیم در کمتر از چهار ماه پوشش واکسیناسیون کرونا در کشور را از ۱۴ میلیون به ۱۰۹ میلیون دز افزایش دهیم.

وی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون عمومی در کشور، ادامه داد: در شرایطی که روزانه ۷۰۰ مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در کشور ثبت می شد، توانستیم در عرض چهار ماه این آمار را با کاهش ۱۰ برابری به ۷۰ مورد فوتی کاهش دهیم.

گویا با تاکید بر اینکه واکسیناسیون به تنهایی عامل کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر نیست، گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه عدم حضور دسته جمعی در اجتماعات مختلف که بارها تاکید شده است، می تواند در کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا موثر باشد.

وی همچنین با اشاره به آغاز نوبت سوم واکسیناسیون افراد ۴۰ سال از  ۱۵ آذر، اظهار داشت: واکسیناسیون نوبت سوم در ابتدا برای کادر بهداشتی و درمانی کشور و افرادی که در معرض ابتلای شدید این بیماری بودند و گروه سنی ۶۰ سال به بالا شروع شد و اکنون برای افراد ۴۰ سال به بالا واکسیناسیون انجام می شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شیوع سویه جدید کرونا، گفت: اگر سویه جدید ویروس کرونا در کشور منتشر شود، ممکن است نحوه مقابله و برخورد با آن بسیار سخت باشد و نمی‌توان در زمان کمی این سویه را قضاوت کرد و باید چند هفته از رفتار این ویروس و جهش‌های جدید بگذرد تا بتوان نظر قاطعانه‌تر و کارشناسی تری را مطرح کرد.

وی با تاکید بر اینکه سویه جدید بسیار شکننده است، از مردم درخواست کرد علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، افرادی که هنوز برای واکسیناسیون اقدامی نکرده اند، به سرعت این کار را انجام دهند.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون دانش آموزان برای ما خیلی مهم است، گفت: واکسیناسیون گروه سنی زیر ۱۲ سال به زودی شروع می شود و تمام مطالعات در این زمینه انجام شده و زمان سنجی مناسب برای شروع در حال انجام است.

نظرات بینندگان