arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۱۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۰۸ - ۱۹ آذر ۱۴۰۰

انور قرقاش: امارات با تحریم‌های اضافه علیه ایران مخالف است

مشاور دیپلماتیک رئیس امارات گفت که امیدواریم مذاکرات هسته‌ای در وین موفقیت آمیز باشد و امارات متحده عربی با تحریم‌های اضافه علیه ایران مخالف است. قرقاش توضیح داد: ما روند برجام (مذاکرات) را دنبال می‌کنیم. می‌خواهیم شاهد موفقیت در این روند باشیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا:  مشاور دیپلماتیک رئیس امارات گفت که امیدواریم مذاکرات هسته‌ای در وین موفقیت آمیز باشد و امارات متحده عربی با تحریم‌های اضافه علیه ایران مخالف است.

به گزارش "نشنال"، انور قرقاش روز پنجشنبه در گفت و گو با مؤسسه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در واشنگتن افزود: با اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران در صورت شکست مذاکرات مخالفیم.

وی در این خصوص اظهار داشت: من تحریم‌های بیشتر را راه‌حل نمی‌دانم. تحریم‌های کافی علیه ایران وجود دارد.

قرقاش توضیح داد: ما روند برجام (مذاکرات) را دنبال می‌کنیم. می‌خواهیم شاهد موفقیت در این روند باشیم. امارات خواهان ادامه روند گفت و گوهای منطقه‌ای است. امیدواریم که این روند همچنین منجر به نوعی توافق بر سر گفت‌وگویی شود که کشورهای بیشتری را شامل می‌شود.

قرقاش با درخواست از ایران برای انعطاف پذیری بیشتری در مذاکرات ادامه داد: دیپلماسی راه رو به جلو است.
وی در عین حال با بیان اینکه ما زمان زیادی نداریم، درباره برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران مدعی شد نگرانی واقعی در مورد مساله هسته‌ای وجود دارد.

این مقام ارشد اماراتی مدعی شد که تهران می‌تواند در مورد مسائل منطقه‌ای به ویژه در مورد آتش بس در یمن اقدامات بیشتری انجام دهد.

او در این خصوص ادعا کرد: شنیده‌ها حاکی از این امر هستند که فشار بسیار کمی از سوی ایران بر حوثی‌ها (انصارالله) برای آتش بس وجود دارد. با فضای جدید گفت‌ و گو در منطقه، ایران باید محیط جدید را بشناسد و در منطقه چه در یمن و چه در لبنان و عراق سازنده‌تر باشد.

مشاور دیپلماتیک رئیس امارات تصریح کرد: ما هیچ علاقه‌ای به درگیر کردن آمریکا در یک جنگ دیگر مانند افغانستان و عراق نداریم. ما هیچ علاقه‌ای به یک جنگ طولانی دیگر در منطقه نداریم. در واقع، منافع ما ایجاب می‌کند که به هر قیمتی از آن اجتناب کنیم.

نظرات بینندگان