arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۱۵۶۸
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۰۹ - ۱۹ آذر ۱۴۰۰

آفریقای جنوبی: علائم ابتلا به اومیکرون کمتر از علائم موج های قبلی است

داده ها در آفریقای جنوبی نشان می دهد که کمتر از یک سوم از موارد مبتلا به اومیکرون در موج اخیر از وضعیت شدید بیماری رنج می برند که در مقایسه با موارد شدید بیماری ناشی از کرونا در موج های گذشته، کمتر است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شفقنا: داده ها در آفریقای جنوبی نشان می دهد که کمتر از یک سوم از موارد مبتلا به اومیکرون در موج اخیر از وضعیت شدید بیماری رنج می برند که در مقایسه با موارد شدید بیماری ناشی از کرونا در موج های گذشته، کمتر است.

به گزارش آرتی، سایت amp.abc.net.au در این باره نوشت: داده های صادره دانشسرای ملی بیماری های واگیردار در منطقه ای که اولین فرد مبتلا به سویه اومیکرون در آن شناسایی شد، نشان می دهد که 1633 مورد از چهاردهم نوامبر تا هشتم دسامبر به دلیل ابتلا به اومیکرون به بیمارستان ها منتقل شدند.

براساس این گزارش، از بین موارد مبتلا به کووید ، ۳۱ درصد از موارد شدید شناسایی شده، بیمارانی بودند که به اکسیژن نیاز داشتند در حالی که این میانگین در آغاز موج دوم اپیدمی کرونا ۶۶ درصد و در هفته های آخر شیوع ان نیز ۶۷ درصد بوده است.

مرکز ملی بیماری های واگیردار داده هایی را منتشرکرده است که نشان می دهد ۲۲۳۹۱ مورد جدید مبتلا به کرونا در روز گذشته(پنج شنبه) شناسایی شده است که در موج چهارم فعلی، یک رکورد محسوب می شود و از این تعداد تنها ۲۲ نفر فوت شدند.

کارکنان بهداشتی در آفریقای جنوبی، اومیکرون را دلیل افزایش بی سابقه آمار مبتلایان می دانند.

دانشمندان آفریقای جنوبی اواخر ماه گذشته، برای اولین بار زنگ خطر را در مورد اومیکرون به صدا درآوردند و این هشدار زمانی صورت گرفت که متوجه شدند حاوی ناهنجاری های غیرعادی زیادی بویژه در پروتئین خاردار است که این ویروس از آن برای ورود به سلول های انسانی استفاده می کند.

در این گزارش درباره اینکه آیا بیماران واکسینه شده بودند یا خیر، سخنی به میان نیامده است بنابراین مشخص نیست که پوشش واکسیناسیون بالا تا چه میزان موثر است.

شواهد اولیه حاکی از آن است که اومیکرون از قابلیت انتقال بیشتری در مقایسه با انواع گذشته دارداما این علائم ممکن است بویژه در افرادی که واکسینه شده اند، شدت آن کمتر باشد.

نظرات بینندگان