arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۱۶۰۲
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۵ - ۱۹ آذر ۱۴۰۰

وزیر صمت: بازار خودرو با تحویل ۱۳۰ هزار دستگاه تا پایان امسال متعادل می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امید می‌رود با عرضه و تحویل ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال، بازار قیمت این کالا به تعادل برسد. وی افزود: ایران خودرو و سایپا از هفته آینده، روز‌های دوشنبه و سه شنبه پیش فروش خواهند داشت و تا پایان امسال بیش از ۱۳۰ هزار دستگاه تحویل داده می‌شود و ۱۳۰ هزار دستگاه نیز برای سال آینده پیش بینی شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امید می‌رود با عرضه و تحویل ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال، بازار قیمت این کالا به تعادل برسد.

سید رضا فاطمی امین روز جمعه در جریان سفر به شهرستان بروجرد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: نکته بسیار مهم این است که باید ضمن ارتقای کیفیت به افزایش تولید کمک کنیم که برنامه هایی در این راستا در نظر گرفته شده است.

وی افزود: ایران خودرو و سایپا از هفته آینده، روزهای دوشنبه و سه شنبه پیش فروش خواهند داشت و تا پایان امسال بیش از ۱۳۰ هزار دستگاه تحویل داده می شود و ۱۳۰ هزار دستگاه نیز برای سال آینده پیش بینی شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بازار خودرو با اصلاح قیمت ها از ابتدای امسال تاکنون فقط ۱۸ درصد گران شده که با توجه به نرخ بالای ۴۰ درصدی تورم در برخی بخش ها، این میزان، نصف تورم سایر کالاهای موجود در بازار است..

فاطمی امین گفت: این کار باعث شد مقداری گردش مالی برای کارخانه های خودروسازی اتفاق بیفتد که تا حدی ضمن کاهش زیان آنها، افزایش تولید هم به دنبال دارد.

شناسایی ۲۲۰ مساله اساسی در حوزه صنعت

وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین افزود: با چالش های متعددی در حوزه های مختلف اقتصادی مواجه هستیم و ۲۲۰ مساله در بخش های مختلف صنعت احصا شده است که حل آنها نیازمند ۲۲۰ راه حل نیست و می توان با حدود ۳۰ راه حل به رفع آنها اقدام کرد.

فاطمی امین سرمایه در گردش را مساله بزرگ واحدهای صنعتی و تولیدی دانست و گفت: بیش از ۸۰ هزار واحد صنعتی، بیش از پنج هزار واحد معدنی و چندین هزار واحد صنفی در کشور با مشکلاتی مواجه هستند که می توان با راهکارهای اساسی به حل و رفع آنها پرداخت.

وی همچنین با اشاره به مشکلات سامان کاشی و سایر مشکلاتی که در حوزه صنعت، معدن و تجارت بروجرد ادامه داد: این مشکلات در تمام کشور وجود دارد که با برنامه ریزی های بازه زمانی مشخص شده ۶ ماه تا ۲ سال برای رفع آنها اقدام می شود.

امید به احیای سامان کاشی بروجرد تا پایان سال

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در این سفر بازدیدی از سامان کاشی بروجرد صورت گرفت که با توجه به هزینه و کاهش تولید این شرکت هم اکنون در مرحله ورشکستگی است اما شرکتی آن را اجاره کرده و بررسی های کارشناسی انجام شده است.

فاطمی امین افزود: ۵۰ میلیارد تومان جزو مصوبات سفر هیات دولت به لرستان برای این کارخانه لحاظ شده است که امیدواریم تا پایان سال احیا شود.

آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور صبح روز جمعه به همراه برخی از وزرا و اعضای هیات دولت در یازدهمین سفر استانی خود وارد استان لرستان شد.

وزرای همراه به عنوان نماینده معین رییس جمهور به شهرستان های استان می روند که سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به شهرستان بروجرد انجام شده است.بازدید از شهرک صنعتی بروجرد، بازدید از شرکت زاگرس پوش، بازدید از شرکت صبا ظرف آسیا، سامان کاشی، نساجی بروجرد، کاشی جم ، حضور در فرمانداری و دیدار مردمی از جمله برنامه های وزیر صنعت ، معدن و تجارت در شهرستان بروجرد است.

نظرات بینندگان