کد خبر: ۶۵۱۸۲
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۰۹ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۱

مرسی حمایت لیبرال ها را به خود جذب کرد؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رسانه های مصری به نقل از یکی از مسئولان ستاد انتخاباتی محمد مرسی نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری مصر اعلام کردند مرسی منشور مجمع ملی که اطلاعیه نمایندگان نیروهای سیاسی لیبرال مصر است را به منظور تضمین تشکیل دولتی در آینده که نماینده طیف وسیعی از مردم باشد پذیرفته است.

به گزارش انتخاب، اما با این حال مرسی از دادن تضمین کتبی مبنی بر پایبندی به شرایط قید شده در این منشور در صورت پیروزی در انتخابات خودداری کرده است.

به گزارش اسوشیتدپرس از مسکو، این رسانه ها به نقل از یاسر علی رئیس ستاد انتخاباتی مرسی اعلام کردند مرسی با اغلب نکات مندرج در این منشور موافق است اما هیچ تضمینی درباره تبعیت از اطلاعیه گروههای سیاسی خاص نخواهد داد.

مرسی و احمد شفیق کثریت آراء را در دور اول انتخابات ریاست جمهوری این کشور در بیست و سوم تا بیست و چهارم ماه مه بدست آوردند و قرار است در شانزدهم و هفدهم ژوئن در دور دوم انتخابات با یکدیگر رقابت کنند.

دهها سازمان سیاسی مصر از این دو نامزد خواسته اند این منشور را امضا کنند. این منشور حداقل شرایطی است که این نامزدها باید قبل از جلب حمایت این گروهها با آن موافقت کنند.

در این منشور آمده است رئیس جمهور جدید نباید عضو هیچ حزبی در مصر باشد، نویسندگان این منشور از مرسی خواسته اند عضویت خود را در اخوان المسلمین لغو کند.
نظرات بینندگان