کد خبر: ۶۵۱۸۷
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۰ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۱

زمان انتخابات عمومی کشوری که "بیداری اسلامی" از آن اغاز شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حمادی الجبالی نخست وزیر تونس در حاشیه پنجمین نشست چین و کشورهای عربی اعلام کرد انتخابات عمومی این کشور حدود بیستم یا بیست و یکم مارس دو هزار و سیزده برگزار می شود.

به گزارش انتخاب، الجبالی در حاشیه پنجمین نشست چین و کشورهای عربی که پنجشنبه شب در حمامات در شرق تونس پایان یافت در پاسخ به سوالی درباره تاریخ برگزاری انتخابات که با برگزاری آن در بهار دو هزار و سیزده توافق شده است، پاسخ داد : « به طور قطع حدود بیستم یا بیستم مارس و در آغاز تعطیلات مدارس انتخابات برگزار خواهد شد. این تاریخی است که در حال حاضر تعیین شده است».

به گزارش خبرگزاری فرانسه از تونس، انتخابات عمومی تونس که انتخابات پارلمانی و احتمالا انتخابات ریاست جمهوری را شامل می شود، قرار است پس از تصویب قانون اساسی جدید که مجلس موسسان آن را نگارش می کند، برگزار شود.

مصطفی بن جعفر رئیس مجلس موسسان تونس در هفته های اخیر بارها اعلام کرده است نگارش قانون اساسی در بیست و سوم اکتبر دو هزار و دوازده پایان می یابد.

جبالی گفت : « ائتلاف سه جانبه احزاب در راس قدرت آشکارا خواستار تسریع نگارش قانون اساسی هستند. به نفع کشور نیست انتخابات و نگارش قانون اساسی به تاخیر افتد.»
نظرات بینندگان