arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۲۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۸ - ۲۲ آذر ۱۴۰۰

اعلام هزینه تقریبی سفر به سوریه: بین ۹ تا ۱۰ میلیون تومان

رییس سازمان حج و زیارت هزینه سفر به سوریه را به طور تقریبی بین ۹ تا ۱۰ میلیون تومان اعلام کرد و در عین حالی که خبر داد ثبت‌نام این سفر نهایت تا دو هفته دیگر آغاز می‌شود، ‌گفت: سفر به سوریه زمینی نخواهد بود و فقط هوایی انجام می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رییس سازمان حج و زیارت هزینه سفر به سوریه را به طور تقریبی بین ۹ تا ۱۰ میلیون تومان اعلام کرد و در عین حالی که خبر داد ثبت‌نام این سفر نهایت تا دو هفته دیگر آغاز می‌شود، ‌گفت: سفر به سوریه زمینی نخواهد بود و فقط هوایی انجام می‌شود.

علی‌رضا رشیدیان با اشاره به تفاهمنامه‌ای که با سوریه برای اعزام سالانه ۱۰۰ هزار زائر بسته شده و اقداماتی که برای فراهم کردن امکانات این سفر در بخش اقامت، حمل و نقل، تغذیه و تدارکات، بیمه، امکانات و خدمات بهداشتی و پزشکی و همچنین هماهنگی برای پروازهای این مسیر انجام شده است، افزود: موضوع تبادل پولی و مالی برای این سفر زیارتی از دیگر مباحثی بود که پیگیری‌های لازم برای حل آن از طریق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و امور دارایی در حال انجام است.

رییس سازمان حج و زیارت بیان کرد: امیدواریم با مساعدت و همراهی وزیر اقتصاد، مسأله سیستم پولی، مالی و پشتیبانی برای این سفر زیارتی حل شده و با توجه به تدابیر اندیشیده شده، نخستین گروه زائران ایران برای زیارت حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) عازم دمشق شوند.

اعزام به سوریه فعلا از تهران

او گفت: با توجه به این‌که در شرایط کنونی برآوردی از تعداد مشتاقان این سفر زیارتی نداریم، فعلا اعزام‌های اولیه از مبدأ فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می‌شود؛ از این رو ثبت‌نام از متقاضیان در این مرحله، از استان‌های مجاور تهران آغاز می‌شود، اما در صورتی‌که متقاضیان سفر به سوریه در هر استان به حد نصاب یک پرواز برسد، شرایط برقراری پرواز از آن استان هم مدنظر قرار گرفته و بررسی می‌شود.

رشیدیان با تاکید بر این‌که فعلا شرایط سفرهای زمینی فراهم نیست و اعزام به سوریه به صورت هوایی انجام می‌شود، افزود: با توجه به توافق انجام شده در این مرحله، اعزام‌های رفت و برگشت فقط هوایی انجام خواهد شد.

او درباره ثبت‌نام و اعزام کاروان‌های زیارتی، اظهار کرد: با توجه به فرایندهای اجرایی و کاهش تصدی‌گری‌های سازمان حج و زیارت، ثبت‌نام‌ها همچون گذشته به صورت فراخوان نخواهد بود، بلکه متقاضیان می‌توانند بعد از اعلام زمان نام‌نویسی، از طریق سامانه‌های مربوطه به ۲ هزار و ۵۰۰ دفتر کارگزاری دارای مجوز برای سفر سوریه ثبت‌نام کنند.

مقررات سفر از ایران به سوریه

رییس سازمان حج و زیارت در توضیح شرایط نام‌نویسی گفت: با توجه به توافق ستاد ملی کرونا، افرادی که قصد سفر زیارتی خارجی دارند باید دو دُز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند و ۷۲ ساعت قبل از پرواز نیز تست PCR را داده باشند.

هزینه سفر سوریه حدودا ۹ تا ۱۰ میلیون تومان

وی متوسط هزینه سفر به سوریه را به طور تقریبی بین ۹ تا ۱۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: منتظر نهایی شدن قراردادهای مسکن، نقلیه، تغذیه و... در سوریه هستیم و با تکمیل و قطعی شدن همه هزینه‌ها اعم از اعزام، مسکن، بیمه، خدمات پزشکی، تغذیه، حمل و نقل و ... البته به جز هزینه مربوط به تست کرونا که باید شخصا ۷۲ ساعت قبل پرواز توسط فرد انجام شود، یک‌جا محاسبه شده و مبلغ نهایی اعلام می‌شود.

رشیدیان بیان کرد: امید است با توجه به برنامه‌ریزی‌های که در دست انجام است و شرایط سوریه و ظرفیت ایجاد شده برای اعزام متقاضیان زیارت، زائران کشورمان در کمال عزت، کرامت، امنیت و سلامت به این سفر زیارتی مشرف شوند.

نظرات بینندگان