arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۲۱۶۸
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۰ - ۲۳ آذر ۱۴۰۰

تداوم هوای ناسالم در پایتخت برای سومین روز پیاپی

کیفیت هوای پایتخت، امروز (سه شنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۴۹ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کیفیت هوای پایتخت، امروز (سه شنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۴۹ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز نیز روی شاخص ۱۴۸ در شرایط ناسالم برای گرو های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۶، اُزن با شاخص ۱۱، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۱۰۶ و مونوکسیدکربن با شاخص ۳۹ بود.

ایستگاه ژئوفیزیک منطقه ۶ با شاخص ۹۰طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساند.

همچنین ایستگاه شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۷۵، دانشگاه علم و صنعت منطقه چهار با شاخص ۱۷۱و شهرداری منطقه ۱۹ و پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۶۸، نیز ایستگاه هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال سه روز هوای پاک، ۱۹۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۶۵ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۶ روز هوای ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

نظرات بینندگان