arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۲۲۰۴
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۴ - ۲۳ آذر ۱۴۰۰

خودروی خودران اپل چه شکلی است؟!

به لطف چندین رندر مفهومی سه بعدی، اکنون می‌دانیم که خودرو خودران اپل خودران آینده چه شکلی خواهد بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به لطف چندین رندر مفهومی سه بعدی، اکنون می‌دانیم که خودرو خودران اپل خودران آینده چه شکلی خواهد بود.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از دیجیتال ترندز، اگرچه اپل اطلاعات کمی در مورد خودروی خودرانی که ظاهراً روی آن کار می‌کند فاش کرده است، اما رندرها، بر اساس پتنت‌های ثبت شده توسط خود اپل است.

خودروی خودران اپل چه شکلی است؟!

طراحی این خودرو از محصولات فعلی اپل مانند آیفون و مک بوک گرفته شده است و سبک فعلی آن‌ها را در مدل کوپه SUV که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید.

خودروی خودران اپل چه شکلی است؟!

جدای از تصاویر، یک رندر مفهومی سه بعدی کاملا تعاملی نیز منتشر شده است که به کاربر امکان می‌دهد هم نمای بیرونی و هم فضای داخلی خودرو را بررسی کند.

طراحی تاکید زیادی بر راحتی استفاده دارد و با خودرو‌هایی که هر روز می‌بینیم بسیار متفاوت است، اگرچه تفاوت چندانی با تسلای ایلان ماسک ندارد. این خودرو به خصوص شبیه تسلا سایبرتراک است، اما با طراحی شیک‌تر و بدون لبه‌های تیز تسلا. فضای داخلی خودرو شامل چندین بخش الهام گرفته از محصولات اپل است، مانند دستگیره‌های در‌ها که شبیه دکمه‌های آیفون هستند.

خودروی خودران اپل چه شکلی است؟!

رندر مذکور،   یک طراحی بدون ستون را به نمایش می‌گذارد که باعث می‌شود هنگام باز بودن هر دو درب، سوار و خارج شدن خودرو آسان‌تر شود. صندلی‌ها کاملاً قابل چرخش هستند که امکان چرخش صندلی‌های جلو به سمت صندلی عقب را فراهم می‌کند.

گنجاندن درب‌های بسیار بزرگ، حاصل یک حق اختراع دیگر اپل است. این طراحی درب خودرو فضای کافی را برای جابجایی سرنشینان هنگام سوار شدن و بارگیری وسایل بزرگتر در خودرو فراهم می‌کند.

خودروی خودران اپل چه شکلی است؟!

اپل همچنین حق اختراع یک دستیار خودکار هوشمند را برای این خودرو به ثبت رسانده بود و بنابراین، خودروی موسوم به  Vanarama شامل سیری نیز می‌شود. دستیار در ستون فرمان در کنار داشبورد قابل تنظیم و صفحه ناوبری تعبیه شده است.

رندر‌ها ابتدا توسط MacRumors به ​​اشتراک گذاشته شد. چنین طراحی جادار که آزادی و راحتی را افزایش می‌دهد، قطعاً برای خودروی اپل قابل قبول است، زیرا به نظر می‌رسد این شرکت به فناوری خودران بسنده کرده است و حتی ممکن است فرمان و پدال‌ها را حذف کند.

این خودرو به رانندگی بدون دست تکیه می‌کند و احتمالاً دارای یک آی‌پد برای تعامل کاربران است. با این حال، طبق گزارش‌ها، اپل همچنان در حال بررسی اضافه کردن فرمانی است که به مسافران اجازه می‌دهد در مواقع اضطراری، کنترل خودرو را تحویل بگیرند.

تشخیص این که آیا طراحی خودروی اپل، به آنچه اپل در حال برنامه ریزی است نزدیک است یا خیر سخت است، اما مطمئناً از پتنت‌های واقعی اپل الهام گرفته شده است. به گفته بلومبرگ، اپل ممکن است طراحی شبیه به Lifestyle Vehicle از Canoo را در نظر بگیرد، جایی که مسافران در کناره‌های خودرو، رو به روی یکدیگر می‌نشینند.

اگرچه این،   یک چشم‌انداز هیجان‌انگیز است، اما هنوز تا تایید یا عرضه فاصله زیادی دارد. هدف فعلی این است که این خودرو در سال ۲۰۲۵ عرضه شود، اما در این مرحله از توسعه، تاخیر بسیار محتمل است.

نظرات بینندگان