arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۲۵۲۵
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۹ - ۲۵ آذر ۱۴۰۰

عذرخواهی رئیس یوفا به خاطر اشتباه در قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا

الکساندر چفرین رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در آستانه جلسه کمیته اجرایی این سازمان که فردا (جمعه) برگزار می‌شود، در خصوص اتفاق پرسروصدای روز دوشنبه در قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا توضیحاتی را ارائه کرد. او گفت: ما نمی‌توانیم بیش از اندازه به فناوری وابسته باشیم. اتفاقی که رخ داد حاصل یک اشتباه انسانی نبوده است بلکه نتیجه اشتباه یوفا بود و ما از همه بابت آن عذرخواهی می‌کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: رئیس اتحادیه فوتبال اروپا بابت جنجالی که در قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رخ داد عذرخواهی کرد.

به گزارش مارکا، الکساندر چفرین رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در آستانه جلسه کمیته اجرایی این سازمان که فردا (جمعه) برگزار می‌شود، در خصوص اتفاق پرسروصدای روز دوشنبه در قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا توضیحاتی را ارائه کرد.

او گفت: طبق اطلاعاتی که از طریق تماس تلفنی دریافت کردم، اتفاقی که رخ داده حاصل وقوع یک اشتباه نرم‌‌افزاری بوده است. من بعد از وقوع اشتباه در قرعه‌کشی اول با مسئولان اجرای قرعه‌کشی تماس تلفنی داشتم. آنها و تهیه کنندگان نرم افزار هر دو پیشنهاد برگزاری مجدد قرعه‌کشی را دادند. هنوز مشخص نیست که دقیقاً این اشتباه چه زمانی و به چه دلیل رخ داده است.

چفرین افزود: ما تصمیم گرفتیم این موضوع را علنی کنیم تا همه چیز شفاف باشد ضمن اینکه برای آینده هم درس بگیریم. هنوز برای پی بردن به عواقب احتمالی این اتفاق خیلی زود است. ما نمی‌توانیم بیش از اندازه به فناوری وابسته باشیم. اتفاقی که رخ داد حاصل یک اشتباه انسانی نبوده است بلکه نتیجه اشتباه یوفا بود و ما از همه بابت آن عذرخواهی می‌کنیم.

در قرعه‌کشی روز دوشنبه دو اشتباه رخ داد. اولی روبه رو شدن منچستریونایتد از سید اول با ویارئال سید دوم با وجود همگروه بودن آنها در مرحله گروهی و دومی قرار نگرفتن گوی منچستریونایتد در گلدن تیم‌های سید اولی بود که امکان روبه‌رو شدن با اتلتیکومادرید را داشتند.

نظرات بینندگان