arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۲۷۲۸
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۳ - ۲۷ آذر ۱۴۰۰

دو هزار و ۵۵۰ پرستار و کادر درمانی در آستانه خروج از کشور

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مجلس شورای اسلامی گفت: دو هزار و ۵۵۰ پرستار و کادر درمانی در آستانه خروج از کشور هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مجلس شورای اسلامی گفت: دو هزار و ۵۵۰ پرستار و کادر درمانی در آستانه خروج از کشور هستند.

سید محمد پاکمهر اظهار کرد: متاسفانه به خاطر مشکلات متعدد و ناعدالتی هایی که در حوزه درمانی کشور وجود دارد حدود دو هزار و ۵۵۰ پرستار و کادر درمانی همانند اتاق عمل، هوشبر و... قصد دارند از کشور خارج شوند.

وی افزود: این آمار براساس بررسی های انجام شده احصا و مشخص شد این تعداد از کادر درمانی در کشور درخواست مجوزهای فنی لازم برای فعالیت در رشته خود در خارج از کشور را داده اند و بدین وسیله درحال فراهم کردن مقدمات لازم هستند.

وی با بیان اینکه نیمی از این تعداد مربوط به درخواست های سال گذشته است، گفت: مشکل کشور ما در حوزه درمان این است که برای حفظ و نگهداری آن ها به درستی اقدام نکرده ایم.

پاکمهر با اشاره به اینکه باید درکنار آموزش و تربیت کادر درمان به فکر ماندگاری آن ها نیز باشیم، ادامه داد: سالانه ۲۰۰ الی ۴۰۰ میلیون تومان برای هر یک از دانشجویان رشته پزشکی و پیراپزشکی هزینه می شود اما شاهد این هستیم که متاسفانه برخی از آن ها در گردونه درمان کشور حاضر نمی شوند.

وی تاکید کرد: اگر حقوق دریافتی این افراد در مراکز درمانی کشور را با سایر کشورها حتی در حاشیه خلیج فارس مقایسه کنیم متوجه می شویم که اختلاف بسیار زیادی وجود دارد که همین موضوع، یکی از دلایل عدم ماندگاری آن ها به شمار می رود.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما با افزایش سه الی پنج هزار نفری سهمیه رشته های پزشکی مخالف نیستیم اما در کنار آن باید به فکر ظرفیت آموزشی کشور و توجه به آن ها نیز باشیم.

ایسنا 

نظرات بینندگان