arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۲۷۵۵
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۵ - ۲۷ آذر ۱۴۰۰

وزارت راه: حال نامساعد ۴۰۰ دشت کشور به لحاظ فرونشست

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی گفت: وضعیت ۴۰۰ دشت بزرگ کشور به لحاظ فرونشست، نامناسب است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی گفت: وضعیت ۴۰۰ دشت بزرگ کشور به لحاظ فرونشست، نامناسب است.

محمد شکرچی‌زاده در جلسه کارگروه تخصصی فرونشست زمین استان فارس، گفت: با توجه به فرونشست های موجود در کشور، وزارتخانه‌های نیرو، صمت و کشاورزی باید در خصوص مجوزهای مورد نظر ملاحظاتی را مد نظر قرار دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از راه و شهرسازی فارس، شکرچی‌زاده اضافه کرد: برای پیشگیری از فرونشست‌های بیشتر در کشور نیازمند عزمی همه جانبه و تشکیل یک ستاد ملی هستیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: باید با کمک و همفکری اساتید، دانشگاهیان، مدیران و مسئولین به این امر مهم پرداخت؛ از دانشگاه شیراز عاجزانه درخواست داریم که با کمک مدیران میانی و استانی پای کار بیایند.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی متذکر شد که باید تلاش‌های زیادی را انجام داده و با عزمی جدی، از فرونشست دشت‌ها و محدوده آثار تاریخی جلوگیری کنیم چراکه اینها میراث آیندگان است و باید به نسل آینده تحویل دهیم.

شکرچی‌زاده افزود: نیمی از آبهای زیرزمینی به اتمام رسیده و از بین رفته است و باید سازوکارها و الگو و شرایط فعالیت را در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، با توجه به وضعیت فرونشست‌ها تغییر دهیم.

 

 

نظرات بینندگان