arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۲۸۵۳
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۰ - ۲۸ آذر ۱۴۰۰

وضعیت جاده‌ها و راه‌ها، امروز ۲۸ آذر ۱۴۰۰ / بارندگی در جاده‌های ۱۰ استان

رییس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: شاهد بارش برف و باران در برخی از محور‌های استان‌های مازندران، تهران، البرز، قزوین، مرکزی، اصفهان و فارس هستیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: شاهد بارش برف و باران در برخی از محور‌های استان‌های مازندران، تهران، البرز، قزوین، مرکزی، اصفهان و فارس هستیم.

سرهنگ احمد شیرانی رییس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا اظهار کرد: تردد روان در محور‌های چالوس، هراز، فیروزکوه، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) برقرار است.

وی ادامه داد: محور‌های چالوس، هراز و فیروزکوه و دارای بارش برف و باران، آزادراه قزوین - رشت دارای بارش باران و مه گرفتگی و آزادراه تهران - شمال فاقد هرگونه مداخلات جوی هستند.

سرهنگ شیرانی گفت: ترافیک سنگین در آزادراه قزوین - کرج محدوده پل فردیس و محور شهریار - تهران محدوده شهرقدس گزارش شده است.

 

وی افزود: شاهد بارش برف و باران در برخی از محور‌های استان‌های مازندران، تهران، البرز، قزوین، مرکزی، اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد و بارش باران در برخی از محور‌های استان خوزستان هستیم.

 

در ادامه، سرهنگ مجید رنجبر در خصوص وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی پایتخت در صبحگاه یکشنبه بیست و هشتم آذر ماه ۱۴۰۰ اظهار کرد: امروز با رصدی که از معابر شهر تهران از طریق دوربین‌های کنترل ترافیک داشتیم، شاهد حجم بالای تردد‌ها و شروع ترافیک در سطح معابر شهر تهران بخاطر بارش نزولات آسمانی و لغزنده شدن معابر بودیم.

 

سرهنگ رنجبر ادامه داد: بزرگراه شهید زین الدین در مسیر شرق به غرب شمیران نو، بزرگراه بابایی در مسیر شرق به غرب از هنگام، بزرگراه امام علی (ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن‌دوست، دارای ترافیک هستند.

 

سرهنگ رنجبر گفت: در روز‌های بارانی بعلت کاهش دید رانندگان و لغزنده بودن معابر و استفاده از خودرو‌های شخصی شاهد افزایش ترافیک در سطح معابر هستیم.

 

وی ادامه داد: بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق از بوستان جوانمردان، شهید حکیم درمسیر غرب به شرق از باکری، بزرگراه هاشمی رفسنجانی درمسیر غرب به شرق از شهید ستاری، دارای حجم ترافیک هستند.

 

وی گفت: خیابان دماوند در مسیر شرق به غرب، خیابان انقلاب، خیابان آزادی و بزرگراه‌های شهید همت، حکیم، و امام علی (ع) جز پرترافیک‌ترین معابر صبحگاهی پایتخت هستند.

 

رنجبر افزود: شیخ فضل الله در مسیر غرب به شرق از جناح، آزادی در مسیرغرب به شرق از میدان آزادی و مسیر جنوب به شمال نواب از شهید چراغی دارای بار ترافیکی سنگینی هستند.

 

وی بیان کرد:بزرگراه صدر در مسیر شرق به غرب از کامرانیه، بزرگراه شهید حاج قاسم‌سلیمانی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع)، مسیر جنوب به شمال چمران در مقطع حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از شیشه مینا و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر بار ترافیکی صبحگاهی را شاهد هستیم.

 

وی به رانندگان توصیه کرد که در روز‌های بارانی حتما فاصله طولی را با خودروی مقابل بیشتر از قبل رعایت کرده و با سرعت مطمئنه و یا همان سرعتی که می‌دانند اگر با آن سرعت حرکت کنند می‌توانند در صورت وقوع تصادف و حادثه خودروی خود را کنترل و به موقع متوقف نمایند حرکت و از عجله و شتاب در رانندگی خودداری و به موتورسواران نیز توصیه می‌شود ضمن استفاده همیشگی از کلاه ایمنی استاندارد از تردد در معابر خودداری کنند.

نظرات بینندگان