arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۲۸۷۱
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۲ - ۲۸ آذر ۱۴۰۰

آلمان مسافران ورودی از انگلیس را قرنطینه می‌کند

وزرای منطقه‌ای بهداشت آلمان از برلین خواستند انگلیس را جزو مناطق پرخطر برای کرونا قرار داده و یک قرنطینه دوهفته‌ای برای تمام مسافرانی که از این کشور می‌آیند اعمال شود، حتی کسانی که واکسینه شده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: وزرای منطقه‌ای بهداشت آلمان از برلین خواستند انگلیس را جزو مناطق پرخطر برای کرونا قرار داده و یک قرنطینه دوهفته‌ای برای تمام مسافرانی که از این کشور می‌آیند اعمال شود، حتی کسانی که واکسینه شده‌اند.

به‌گزارش رویترز، مؤسسه بیماری‌های عفونی رابرت کخ در آلمان در روز شنبه اعلام کرد مسافرانی که از نیمه‌شب دوشنبه از انگلیس وارد می‌شوند، قرنطینه خواهند شد و باید تست منفی کرونا برای ورود به کشور داشته باشند.

وزرای منطقه‌ای بهداشت آلمان از دولت خواسته‌اند قوانین سخت‌تری برای مسافرانی که از انگلیس می‌آیند وضع شود. ویروس کرونای اومیکرون به‌تازگی شیوع بالایی در انگلیس داشته‌است.

این وزیران طی اجلاسی از برلین خواستند انگلیس را جزو مناطق پرخطر برای کرونا قرار داده و یک قرنطینه دوهفته‌ای برای تمام مسافرانی که از این کشور می‌آیند اعمال شود، حتی کسانی که واکسینه شده‌اند.

در بیانیه این وزرای بهداشت آمده‌است شیوع اومیکرون در انگلیس کاملاً واضح است. ما باید تا حد ممکن مانع شیوع آن در آلمان شویم و روند رشد آن را کند کنیم».

انگلیس طی ۳ روز گذشته موارد ابتلای روزانه به کرونا را اعلام کرده است. این رقم در روز جمعه از ۹۰ هزار نفر گذشت.

تعداد افراد مبتلا به کرونا در آلمان در اکتبر و نوامبر افزایش چشمگیری داشت، اما از آغاز ماه دسامبر رو به کاهش بوده و در روز جمعه به ۵۰۹۶۸ نفر رسید.

نظرات بینندگان